Setoyama. Trójkątny domek nad morzem

Setoyama. Trójkątny domek nad morzem

Setoyama, zdj. Moriya and Partners

Japońska praktyka architektoniczna Moriya and Partners prezentuje ukończony projekt domu letniskowego z widokiem na morze, który stanął w Yawatano w Japonii. Dom, nazwany przez architektów Setoyama, pozwoli mieszkańcom na stały kontakt z malowniczymi okolicznościami nadmorskiej przyrody.

Wymaganiem inwestorów, którzy powierzyli firmie Moriya and Partners zadanie stworzenie projektu domu, było to, aby z salonu budynku rozciągał się widok na lokalny krajobraz – morze, rzekę i las. Kontekst budynku w zdecydowany sposób wpłynął na jego ostateczny kształt. „Jednym z czynników, które znacząco wpłynęły na formę budynku, było strome zbocze rzeki, która biegnie obok działki” – mówi architekt Takahiro Moriya. „Staraliśmy się uniknąć modyfikowania kształtu działki i naruszania granic lasu […]. Willa zgrabnie wtapia się w środowisko, częściowo chowając się w lesie” – dodaje.

Setoyama, zdj. Moriya and Partners

 

Dom charakteryzuje się oryginalną, trójkątną formą. Górna kondygnacja mieści przestronną, trójkątną część dzienną i taras, z którego rozciąga się zachwycający widok na pobliski las i morze. Obok salonu znajduje się wąska kuchnia i niewielka sypialnia. Budynek, podobnie jak wiele innych domów letniskowych, z racji swoich niewielkich gabarytów nie umożliwi mieszkańcom podejmowania w jego wnętrzu różnorodnych aktywności. Jego otwarta forma zapewnia jednak nieustanny kontakt z naturą, zachęcając do poznawania jej na własną rękę.

Setoyama, zdj. Moriya and Partners n
Setoyama, zdj. Moriya and Partners

 

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.