Shenzhen Natural History Museum. Prezentujemy zwycięski projekt kooperacji architektów

Shenzhen Natural History Museum. Prezentujemy zwycięski projekt kooperacji architektów

zdj. . B+H Architects, 3XN, Zhubo Design

3XN, B+H i Zhubo wygrali konkurs na zaprojektowanie nowego Shenzhen Natural History Museum w chińskim Shenzhen. Muzeum będzie połączeniem innowacyjnej technologii i wiedzy na temat przyrody, a projekt zakłada wykorzystanie najnowszych technologii w dziedzinie architektury i konstrukcji budynków.

Nowe muzeum będzie miało sześć pięter i zostanie wykonane w taki sposób, aby łączyć w sobie naturalny krajobraz z nowoczesnymi technologiami. Budynek ma przypominać naturalną formację skalną, która wpisuje się w krajobraz Shenzhen. W muzeum organizowane będą liczne wydarzenia kulturalne i edukacyjne, takie jak wystawy poświęcone ewolucji życia na Ziemi, różnorodności ekosystemów czy historii człowieka.

zdj. . B+H Architects, 3XN, Zhubo Design

 

Projekt zakłada wykorzystanie najnowszych technologii, takich jak panele fotowoltaiczne, które będą zasilane przez energię słoneczną. Budynek będzie również wyposażony w systemy klimatyzacyjne i wentylacyjne, które pozwolą na oszczędność energii i zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. 

zdj. . B+H Architects, 3XN, Zhubo Design

 

Nowe Shenzhen Natural History Museum to kolejny przykład na to, że architektura może łączyć w sobie estetykę, funkcjonalność oraz szacunek dla otaczającej nas przyrody. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej instytucji muzealnej, która nie tylko będzie służyła jako cenne źródło wiedzy, ale również jako atrakcyjne miejsce dla miłośników architektury. Projekt 3XN, B+H i Zhubo został wybrany przez jury konkursowe spośród licznych zgłoszeń z całego świata.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.