Shenzhen robi kolejny krok naprzód. C Future city od Adeas

Shenzhen robi kolejny krok naprzód. C Future city od Adeas

Shenzhen C FutureCity, zdj. Adeas

Studio Aedas zaprezentowało projekt Shenzhen C FutureCity, kompleksu, który powstanie w wiosce Futian Shangsha w nieustannie rozbudowywanym Shenzhen. Zdaniem autorów projekt podkreśla, projekt skupia się na wizji przyszłości, starając się odpowiadać na potrzeby współczesnych mieszkańców miast.

Pierwsza, niemal ukończona na dzień dzisiejszy, faza projektu obejmuje budowę wysokich bliźniacze wież o funkcji biurowej i mieszkalnej. Budynki będą doskonale komponować się ze sobą estetycznie, pozwalając jednocześnie na wygodne połączenie miejsc pracy z miejscami zamieszkania. Druga faza projektu skupi się na tematach takich jak przyroda, technologia i sztuka. Twórcom zależało na tym, aby użytkownicy mieli dostęp do zróżnicowanych usług blisko swojego mieszkania i pracy. W skład drugiego etapu wejdą więc kolejne obiekty mieszkalne, handlowe, rekreacyjne, kulturalne oraz liczne przestrzenie wystawiennicze.

Shenzhen C FutureCity, zdj. Adeas

W skład Shenzhen C FutureCity wejdą niskie budynki o organicznym kształcie, otoczone bujną zielenią. Jak mówią architekci, ich zamiarem było połączenie chińskiego stylu wiejskiego ze współczesnymi akcentami, właściwymi dzielnicom biznesowym i artystycznym. Swojskim, przytulnym formom towarzyszą więc przeszklone fasady i balkony. Publiczny plac w centrum projektu będzie idealnym miejscem do organizacji imprez miejskich oraz spotkań towarzyskich. Czas mieszkańcom umilą również ciekawe rzeźby i instalacje wodne na terenie osiedla, tarasy spacerowe i miniaturowe ogrody z różnorodną roślinnością.

Shenzhen C FutureCity, zdj. Adeas
Shenzhen C FutureCity, zdj. Adeas
Shenzhen C FutureCity, zdj. Adeas

 

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.