Shifting Horizons. Konkurs

Shifting Horizons. Konkurs

Plakat wydarzenia

Jak piszą organizatorzy konkursu, co 2 sekundy jedna osoba na świecie jest zmuszona opuścić swój kraj z powodu konfliktów zbrojnych lub ze strachu przed prześladowanie. Większość uchodźców z krajów Azji szuka schronienia w Europie, która i bez tego doświadcza od kilku lat nasilającego się kryzysu mieszkaniowego. Organizatorzy konkursu Shifting Horizons poszukują pomysłów na tymczasowe domy modułowe stworzone specjalnie dla uchodźców.

Przedmiotem konkursu jest projekt domów modułowych, które mogą pełnić rolę tymczasowego schronienia dla nowoprzybyłych uchodźców. W nadesłanych pracach jury będzie poszukiwać rozwiązań nowatorskich, opartych na nowych technologiach, a także elementów zrównoważonego projektowania.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, zwycięskie prace nie zostaną zatem zrealizowane. Konkurs będzie prowadzony w języku angielskim, mogą w nim wziąć udział zarówno zespoły projektantów, jak i pojedynczy architekci. Obowiązują opłaty wpisowe.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.