Siła społeczności, czyli projekt Camden Highline

Siła społeczności, czyli projekt Camden Highline

zdj. Camden Highilne

Projekt Camden Highline, który ma na celu przekształcenie nieużywanego odcinka wiaduktu kolejowego w nowy park i trasę spacerową, został zgłoszony do zatwierdzenia przez władze Londynu. Stworzenie wizji zostało powierzone zespołowi kierowanemu przez architektów z James Corner Field Operations, w skład którego wchodzą vPPR Architects, Hew Locke, organizacja Street Space i projektant zieleni Piet Oudolf.

Przebudowa wiaduktu została zainicjowana przez lokalną społeczność, która chciała przywrócenia miastu nieużywanych i zapomnianych terenów. Na rewitalizacji Camden Highline skorzystają jednak nie tylko okoliczni mieszkańcy. W projekcie została uwzględniona bioróżnorodność lokalnych terenów, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie przyjaznego środowiska dla zwierząt i owadów. Zielone ogrody i wygodne chodniki pomogą wspierać aktywne życie społeczne w pobliskich dzielnicach i pozwolą na organizację inicjatyw artystycznych i kulturalnych.

zdj. Camden Highilne

 

„Camden Highline to oddolny projekt, rozwijany i pielęgnowany przez dynamiczną społeczność. Z zachwytem patrzyłam na to, jak pomysł ewoluował – od konceptu dyskutowanego wśród sąsiadów, aż do teraz, gdy przyciąga uwagę całego świata” – mówi Georgia Gould, przewodnicząca Rady Camden.

zdj. Camden Highilne

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.