Sirius Seafront Promenade. Projekt LandLAB

Sirius Seafront Promenade. Projekt LandLAB

Sirius Seafront Promenade, zdj. LandLAB

Zespół urbanistyczny LandLAB został ogłoszony zwycięzcą międzynarodowego konkursu na projekt rozbudowy nadmorskiej promenady Sirius Seafront Promenade w Rosji. Zespół z Nowej Zelandii został wybrany spośród 68 praktyk architektonicznych, które zgłosiły swoje prace konkursowe.

 To, co urzekło jury w projekcie LandLAB, to „najwydajniejsze wykorzystanie ograniczonej dostępnej przestrzeni i poszanowanie charakterystycznych cech obszaru”. Zwycięska propozycja łączy historię regionu z naturalnym krajobrazem i przekształca zaniedbany obszar w atrakcyjne środowisko dla mieszkańców miasta i turystów.

Sirius Seafront Promenade, zdj. LandLAB

 

Istniejąca promenada służy jako punkt łączący brzeg rzeki, port, park olimpijski i przylegające do niego obszary mieszkalne. Zwycięski projekt poprawia połączenie między tymi obszarami i otwiera je na morski krajobraz. Proponowany plan zagospodarowania przestrzennego rozszerza tereny zielone z 7 do 12 hektarów, dodając ponad 12 000 metrów kwadratowych nowych przestrzeni publicznych, w których znajdują się między innymi sale koncertowe, audytoria, pawilony imprezowe i szkoła żeglarska.

Sirius Seafront Promenade, zdj. LandLAB

 

Zwycięska koncepcja wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi, którzy mieszkają, studiują, pracują lub spędzają wakacje w mieście, jak wyjaśnia Elena Shmeleva, przewodnicząca zarządu miasta. Jak utrzymują władze, projekt został wybrany również ze względu na podejście środowiskowe, które skupia się nie tylko na funkcjonalności przestrzeni, ale również na dziedzictwie kulturowym i historycznym obszaru.

Sirius Seafront Promenade, zdj. LandLAB

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.