Skandynawska prostota w domu Rewizja Grupa Projektowa

Skandynawska prostota w domu Rewizja Grupa Projektowa

Dom na Dolnym Śląsku, zdj. Rewizja Grupa Projektowa

Na Dolnym Śląsku powstał nietypowy dom, za którego projekt odpowiada zespół praktyki Rewizja Grupa Projektowa, w skład którego weszli Krzysztof Grześków i Alicja Sawicka. Co czyni budynek tak wyjątkowym?

Duży, utrzymany w nowoczesnym skandynawskim stylu dom, łączy funkcje mieszkalne z halą dla samochodów ciężarowych i powierzchniami biurowymi. Część przeznaczoną dla domowników z drugim segmentem łączy efektowne, przeszklone przejście, z którego okien roztacza się widok na okolicę. Przeszklenia umieszczono również po południowej stronie budynku, dzięki czemu przestrzenie mieszkalne są doskonale nasłonecznione przez większą część dnia. „Charakterystyczny wyraz architektoniczny został uzyskany przez rozsunięcie trzech brył o kształcie archetypicznego domu. Dzięki temu zabiegowi dostosowano skalę dużego obiektu do sąsiedztwa pełnego typowych domków jednorodzinnych” – opowiadają o swoim projekcie architekci.

Dom na Dolnym Śląsku, zdj. Rewizja Grupa Projektowa

 

Elewacja i dach budynku zostały utrzymane w monochromatycznych barwach. Część przeznaczoną dla TIR-ów pokryto ciemnymi panelami, takimi samymi, jakie znajdują się na dachu całego budynku. Aby wyróżnić przestrzeń mieszkalną, pomalowano elewację na biało. Wnętrza mieszkania również bazują na wąskiej gamie kolorystycznej – ściany pokrywają dyskretne, uniwersalne biele i szarości, pozwalające mieszkańcom na swobodne zmiany wystroju bez konieczności przemalowywania ścian. Całości dopełniają minimalistyczne meble, doskonale wpisujące się w nowoczesny charakter budynku.

Dom na Dolnym Śląsku, zdj. Rewizja Grupa Projektowa
Dom na Dolnym Śląsku, zdj. Rewizja Grupa Projektowa

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.