Slab House. Nowoczesność na wzgórzu

Slab House. Nowoczesność na wzgórzu

Slab House, zdj. Patryk Lewiński

Projekt domu jednorodzinnego Slab House, stworzony i opublikowany przez studio mode:lina™ to kwintesencja nowoczesności. Przestronny i dopracowany w najmniejszym szczególe dom powstał w okolicach Poznania, na działce o charakterystycznym ukształtowaniu.

Projekt pracowni architektonicznej mode:lina™ jest wynikiem owocnej współpracy zespołu, w skład którego weszli Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Małgorzata Wawrzynek, Kinga Kin, Anna Kazecka-Włodarczyk oraz Natalia Wasicionek. Studio mode:lina™ opracowało ten wyjątkowy projekt we współpracy z Pracownią Architektoniczną Poznań-Projekt i Pracownią Projektową Jacek Kryske.

Slab House, zdj. Patryk Lewiński

 

Dom Slab House, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia na betonową płytę, znajduje się na stromej działce. Wzgórzyste ukształtowanie powierzchni mogłoby sprawić nie lada problem architektom, lecz ci wykorzystali pozornie niekorzystne okoliczności na korzyść projektu. Kolejne trzy poziomy domu zostały wyraźnie oddzielone grubymi płytami, co nadaje projektowi wizualnej spójności. Płyty ogrodzono szklanymi ekranami, dzięki czemu na każdej kondygnacji budynku znajdują się wygodne tarasy.

Slab House, zdj. Patryk Lewiński

 

Dom został utrzymany w stonowanej kolorystyce, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Elewacje pokrywają farba w kolorze kości słoniowej, grafitowa płyta oraz gustowne drewniane deski. Wnętrza zaaranżowano tak, by pozostały jak najbardziej minimalistyczne i skromne. W pomieszczeniach królują biel i szarość. Skromnego wystroju dopełnia starannie dobrany drewniany parkiet i nowoczesne, modne oświetlenie.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.