Snøhetta dla Charlotte Mecklenburg Library

Snøhetta dla Charlotte Mecklenburg Library

Charlotte Mecklenburg Librar, zdj. Snøhetta

Zaprojektowana we współpracy z Clarkiem Nexsenem nowa Biblioteka Główna w Charlotte w Karolinie Północnej zyska nowy, bardziej nowoczesny wizerunek.

Biblioteka publiczna o powierzchni ponad 115 000 stóp kwadratowych jest położona na skrzyżowaniu dwóch głównych arterii, w centrum prężnie rozwijającej się dzielnicy. W ostatnim czasie zapadła decyzja o renowacji budynku. „Biblioteka przeszła kilka zmian w swojej 116-letniej historii i pozostaje istotną instytucją dla społeczności. Jednak w obecnym stanie budynek nie jest w stanie sprostać roli współczesnej biblioteki”.

Charlotte_Library_N4_publication
Charlotte Mecklenburg Librar, zdj.  Snøhetta

Projekt studia Snøhetta został zainspirowany historią topograficzną regionu. Koncepcja ta obraca się wokół grzbietów, fal i nierówności. Architekci stworzyli pięciopiętrowy budynek rozświetlony półprzezroczystą, modułową fasadą.

Charlotte_Library_N6_publication
Charlotte Mecklenburg Librar, zdj.  Snøhetta

Odpowiedzialni za projekt mają nadzieję, że dzięki jego realizacji powstanie miejsce, które połączy lokalną społeczność. Twierdzą również, że zrewitalizowana Biblioteka Główna stworzy pomost między przeszłością, teraźniejszością i szybko postępującą przyszłością Charlotte.

Charlotte_Library_N7_publication
Charlotte Mecklenburg Librar, zdj.  Snøhetta

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.