Snøhetta w obronie środowiska naturalnego

Snøhetta w obronie środowiska naturalnego

Svart, zdj. Snøhetta

Norweskie studio architektoniczne w wydanym niedawno oświadczeniu zobowiązało się do podjęcia kategorycznych działań na rzecz zatrzymania zmian klimatycznych. Znane z proekologicznego podejścia do architektury biuro Snøhetta oficjalnie zobowiązało się projektować wyłącznie budynki o ujemnej emisji dwutlenku węgla. Czy ich śladem pójdą inne duże firmy?

Posunięcie to oznacza, że wszystkie budynki projektu Norwegów będą wytwarzać wystarczającą ilość energii, aby zrekompensować emisję dwutlenku węgla podczas produkcji materiałów budowlanych, budowy, eksploatacji i ewentualnego wyburzenia.

shonetta 2
Brattokaia, jeden z proekologicznych projektów studia Snøhetta, zdj. Snøhetta

 

„Przez następne 10 lat Snøhetta będzie koncentrować się na zapełnianiu swojego portfolio projektami neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla” – powiedział jeden z założycieli studia, Kjetil Thorsen. Architekt podkreślił również, jak ważna jest reakcja architektów na dokonujące się na naszych oczach zmiany klimatyczne.

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.