
Portable Reading Rooms. Konkurs
Platforma Buildner zaprasza wszystkich do udziału w konkursie Portable Reading Rooms, którego przedmiotem jest projekt niewielkich przestrzeni czytelniczych.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Social Stop, który zbiera projekty na przestrzeń miejską angażującą przechodniów w różne gry i zabawy. Do konkursu zaproszeni są zarówno amatorzy, studenci, jak i profesjonaliści.
W szybko zmieniającym się świecie, w którym ludzie ledwo mają czas na odpoczynek lub spędzenie z bliskimi, trudno znaleźć czas na przebywanie na zewnątrz. Czy da się zorganizować przestrzeń rekreacyjną w miejscu publicznym? Czy przestrzenie do gier i zabaw mogą być wtopione w kontekst miejski, estetyczne i funkcjonalne?
„Instalacja musi być adekwatna do kontekstu, zgodna z wartościami społeczności, a jednocześnie innowacyjna. Powinna być zaprojektowana tak, aby można było zainstalować ją na minimalnej przestrzeni wielkości budki telefonicznej lub małego kiosku. Należy również przyjrzeć się materiałom i kolorystyce stosowanej w takich projektach, ponieważ odgrywają one ważną rolę, wpływając na nastroje ludzi. Widok instalacji z ulicy jest kluczem do jej sukcesu. Gra musi być w stanie wzbudzić zainteresowanie publiczności i wzbudzić ciekawość” – możemy przeczytać na stronie organizatora.
Konkurs ma charakter koncepcyjny. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne. Prace można nadsyłać do 2 maja 2022 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma Buildner zaprasza wszystkich do udziału w konkursie Portable Reading Rooms, którego przedmiotem jest projekt niewielkich przestrzeni czytelniczych.
Władze Nowego Jorku i New Jersey ogłosiły, że konkurs na projekt autobusowego Midtown na Manhattanie wygrało studio Foster + Partners. Obiekt, który jest określany jako najbardziej ruchliwy dworzec autobusowy na świecie, znacznie powiększy swoją powierzchnię.
Studia Leclercq Associés Architektes Urbanistes, Nicolas Laisné Architectes, Clément Blanchet Architecture, Tekne Ingénierie i Base Paysagiste wygrały międzynarodowy konkurs na projekt nowego centrum administracyjnego w Palermo we Włoszech. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom środowiska południowego regionu Morza Śródziemnego, propozycja autorstwa francusko-włoskiego zespołu skupia się na zagadnieniu miasta i środowiska.
Eye, projekt opublikowany przez polskie studio architektoniczne Monochrom Architects, to przykład tego, jak połączyć duże wymagania inwestorów, ambicje projektantów i niestandardowe ukształtowanie terenu. Położony na działce nieopodal Wodzisławia Śląskiego dom został wpisany w otoczenie w sposób, który pozwoli mieszkańcom na podziwianie otaczającej dom przyrody z dowolnego miejsca po południowej stronie domu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.