Social Stop. Zaprojektuj angażującą przestrzeń miejską

Social Stop. Zaprojektuj angażującą przestrzeń miejską

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Social Stop, który zbiera projekty na przestrzeń miejską angażującą przechodniów w różne gry i zabawy. Do konkursu zaproszeni są zarówno amatorzy, studenci, jak i profesjonaliści.

W szybko zmieniającym się świecie, w którym ludzie ledwo mają czas na odpoczynek lub spędzenie z bliskimi, trudno znaleźć czas na przebywanie na zewnątrz. Czy da się zorganizować przestrzeń rekreacyjną w miejscu publicznym? Czy przestrzenie do gier i zabaw mogą być wtopione w kontekst miejski, estetyczne i funkcjonalne?

„Instalacja musi być adekwatna do kontekstu, zgodna z wartościami społeczności, a jednocześnie innowacyjna. Powinna być zaprojektowana tak, aby można było zainstalować ją na minimalnej przestrzeni wielkości budki telefonicznej lub małego kiosku. Należy również przyjrzeć się materiałom i kolorystyce stosowanej w takich projektach, ponieważ odgrywają one ważną rolę, wpływając na nastroje ludzi. Widok instalacji z ulicy jest kluczem do jej sukcesu. Gra musi być w stanie wzbudzić zainteresowanie publiczności i wzbudzić ciekawość” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne. Prace można nadsyłać do 2 maja 2022 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.