Solace. Kapsuły przyszłości

Solace. Kapsuły przyszłości

Plakat wydarzenia

Platforma uni zaprasza do udziału w konkursie na projekt kapsuły relaksacyjnej. Konkurs Solace poszukuje oryginalnych, nowoczesnych pomysłów za zagospodarowanie jak najmniejszej prywatnej przestrzeni.

Twórcy konkursu słusznie zauważają, że większość budowanych w ostatnim czasie przestrzeni mieszkalnych i biurowych ma na celu wspieranie interakcji społecznych. Projektanci zapominają jednak, jak ważna jest możliwość chwilowej ucieczki w spokojne i ustronne miejsce. Takie przestrzenie są niezbędne, zwłaszcza w miejscach pracy, aby pracownicy mogli oczyścić umysł, przemyśleć w ciszy nurtujące ich zagadnienia, albo też medytować, czytać czy nawet spać podczas przerwy w pracy.

„Zaprojektuj kapsułę – miejsce ciszy i izolacji, w którym ludzie mogą spędzić spokojne chwile, czytając, pracując lub śpiąc. Obiekt musi być łatwy w obsłudze i zajmować jak najmniej miejsca. Projektując taką konstrukcje, łatwo wpaść w pułapkę stawiania na maksymalne ograniczenie przestrzeni, podczas gdy prawdziwy nacisk należy położyć na jej optymalizację, mając w pamięci funkcje, jakie powinna spełnić. Koncepcja tej kapsuły musi być pomysłowa i wyjątkowa, a także na tyle uniwersalna, by pasowała do każdego kontekstu” – piszą organizatorzy.

Konkurs jest prowadzony w języku angielskim i ma charakter koncepcyjny, zwycięskie projekty nie zostaną więc zrealizowane. Do rywalizacji mogą zgłaszać się zarówno pojedyncze osoby, jak i zespoły projektantów. Uczestników obowiązują opłaty rejestracyjne. Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 18 października.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.