Solec 22. Ruszyły prace nad przebudową biurowca

Solec 22. Ruszyły prace nad przebudową biurowca

Akademik przy ul. Solec 22, zdj. Grupa 5 Architekci

Ruszyły prace budowlane nad przekształceniem modernistycznego biurowca przy ul. Solec 22 w Warszawie w nowoczesny i wygodny dom studencki. Za projekt odpowiada studio architektoniczne Grupa 5 Architekci. Oferta nowego akademika będzie adresowana przede wszystkim (choć nie tylko!) do studentów z wymian międzynarodowych.

Nie trzeba być studentem, żeby zdawać sobie sprawę realiów życia w polskich akademikach. Ciasne czteroosobowe pokoje, wołające o remont łazienki i kuchnie, brak prywatności i ciągłe imprezy – oto wizja, która pokutuje w zbiorowej wyobraźni Polaków. Właściciele modernistycznego budynku przy bulwarach wiślanych w Warszawie postanowili stawić czoła stereotypom i stworzyć nowoczesny dom studencki o podwyższonym standardzie. Do współpracy zaprosili studio Grupa 5 Architekci.

Akademik przy ul. Solec 22, zdj. Grupa 5 Architekci

 

Inwestorzy, przed podjęciem kluczowych decyzji dotyczących projektu, przestudiowali wybory zagranicznych studentów przybyłych do Warszawy w ramach wymian studenckich. Okazało się, że większość z nich wybiera miejsce w dwupokojowych mieszkaniach wynajmowanych od osób prywatnych – jest to rozwiązanie najbardziej sprzyjające portfelom i komfortowi życia studentów. Znacznie rzadziej wybierają oni miejsca w należących do uczelni akademikach, które - choć nieco tańsze niż wynajem pokoju w mieszkaniu – odstraszają wyjątkowo niskim standardem. Wieżowiec przy ul. Solec 22, odpowiadając na wymagania rynku, zaoferuje studentom 149 dwuosobowych mieszkań o wysokim standardzie.

Budynek przy ul. Solec 22 dzisiaj, zdj. Grupa 5 Architekci

 

W każdym z mieszkań znajdą się dwa oddzielne pokoje, gwarantujące prywatność mieszkających w nim osobom, a także łazienka i kuchnia. Na najniższych kondygnacjach budynku powstaną lokale usługowe, z których będą mogli skorzystać studenci – pralnia samoobsługowa, restauracje i kawiarnie oraz sklepy. Jak wiadomo, sama fasada budynku nie ulegnie wielu zmianom. Architekci postawili na niewielką ingerencję w jego modernistyczny charakter. Dodane zostaną m. in. przeszklenia na klatkach schodowych.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.