Solo Houses z nową inwestycją na Krecie

Solo Houses z nową inwestycją na Krecie

Casa Solo, zdj. Pezo Von Ellrichshausen

Firma Solo Houses prezentuje nowy projekt na terenie winnicy Venta d'Aubert na Krecie, w którego skład wchodzi budowa hotelu zaprojektowanego przez chilijskiego architekta Smiljana Radica. Solo Hotel ma stać się obiektem przyciągającym lokalną społeczność oraz turystów, a także katalizatorem działań turystycznych i kulturalnych wokół projektu.

Solo Houses to projekt zlokalizowany w majestatycznym parku przyrodniczym o powierzchni 200 hektarów, który rokrocznie przyciąga na Kretę tysiące turystów. Projekt, wciąż będący w fazie rozwoju, łączy architekturę, sztukę i architekturę krajobrazu. Swój wkład w ostateczny wynik projektu mają liczni wybitni architekci i artyści z całego świata, w tym Pezo Von Ellrischausen i Office KGDVS.

Solo Hotel, zdj. Solo Houses
 

 

Projekt ma na celu wygenerowanie indywidualnego i zbiorowego doświadczenia architektonicznego, które łączy działania artystyczne z kinem, naturą, uprawą winorośli, sportem i gastronomią. Architekci odpowiedzialni za projekt odważnie zestawiają nienaruszony przez człowieka krajobraz Krety z nowoczesnymi formami, które wyraźnie zaznaczają swoją obecność w otoczeniu. Nowoczesne, ekskluzywne wnętrza mieszczą funkcje, które umilą gościom pobyt w winiarni – restaurację, przestrzenie rekreacyjne, galerie sztuki oraz wspólne przestrzenie sprzyjające spotkaniom i nawiązywaniu nowych kontaktów.

Solo Office, zdj. Solo Houses
 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.