Southern Dunes. The Red Sea Project raz jeszcze

Southern Dunes. The Red Sea Project raz jeszcze

Southern Dunes, zdj. Foster + Partners

Z dnia na dzień przybywa wieści o rozwoju The Red Sea Project. Ambitne przedsięwzięcie, o którym pisaliśmy już w poprzednich dniach, zakłada śmiałą rozbudowę sektora turystycznego Arabii Saudyjskiej. Jednym z kilku biur architektonicznych zatrudnionych przez dewelopera The Red Sea Development jest studio Foster + Partners, które odpowiada za projekt lotniska, powstającego w ramach wspomnianego przedsięwzięcia. Kolejnym obiektem zaprojektowanym przez brytyjskie studio jest Southern Dunes – luksusowy hotel składający się z 40 willi.

Wille Southern Dunes powstaną w otoczeniu pustynnych wydm, na północny wschód od miasta Umluj. Architekci zadbali o to, by z okien drewnianych domków rozciągały się zapierające dech w piersiach widoki na okoliczną przyrodę – surową i piękną jednocześnie. Obok wygodnych domków staną również budynki recepcji, przestrzenie odnowy biologicznej – SPA oraz basen, restauracje i kawiarnie oraz przestrzenie wspólne.

Southern Dunes, zdj. Foster + Partners

„Z naszych wcześniejszych doświadczeń pracy na pustyni jasno wynika, że jedną z najważniejszych rzeczy

jest unikanie stosowania materiałów o wysokiej masie termicznej. Jeśli na pustyni wznosi się budynek kamienia lub betonu, trzeba mieć świadomość, że pewnym momencie nagrzeje się on i stanie się masą przyjmującą i oddającą ciepło. Budynki na pustyni codziennie są nagrzewane przez gorące, pustynne słońce, nie mają więc okazji się ochłodzić” – mówi Gerard Evenden, szef studia w Foster + Partners. Podczas budowy używane będą również części prefabrykowane. Nic dziwnego – znacznie przyspieszy to proces budowy i pozwoli ukończyć kurort na czas. Otwarcie Southern Dunes jest bowiem przewidywane już na rok 2022.

Southern Dunes, zdj. Foster + Partners

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.