Spazio. Forma. Idea. Konkurs dla studentów

Spazio. Forma. Idea. Konkurs dla studentów

Plakat wydarzenia

Dyrektor Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej Prof. dr hab. inż. arch. Agata Bonenberg ogłasza konkurs na pracę graficzną przedstawiającą lub inspirowaną autorskim, studenckim projektem architektonicznym: „Obrazy architektury. Przestrzeń Forma Idea”.

Konkurs adresowany jest do studentów architektury z całej Polski. „Grafika może stanowić twórczą, indywidualną i artystyczną wypowiedź na temat architektury współczesnej. Uwidacznia relacje z miejscem i przestrzenią i stanowi narzędzie ujawnienia idei dzieła architektonicznego. Jest przyczynkiem do decyzji w zakresie kształtowania form. Ma szczególne znaczenie w konkursach architektonicznych, w dyskusji o jakości środowiska zbudowanego i ocenie prac Studentów” – piszą organizatorzy, zachęcając studentów do udziału w rywalizacji.

„W zakres konkursu wchodzą opracowane cyfrowo prace w tym kolaże i kompozycje. Podstawą twórczych przekształceń mogą być renderingi projektowe, rysunki projektowe, szkice. Uczestnik konkursu musi być autorem lub współautorem projektu architektonicznego którego przedmiotem jest grafika konkursowa. Przedmiotem konkursu nie jest fotografia architektoniczna” – dodają.

Termin nadsyłania prac mija 20 maja tego roku. Konkurs ma charakter dwuetapowy – wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone 24 maja, zwycięzców zaś poznamy 28 maja.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.