Ukończono nowy wieżowiec Spiral, projektu firmy Bjarke Ingels Group. Inwestycja powstała w dzielnicy Hudson Yards w Nowym Jorku. Architekci mają nadzieję, że budynek stanie się nową atrakcją turystyczną miasta, oferując zwiedzającym zapierające dech w piersiach widoki z ostatnich pięter.
Wznoszący się na 66 pięter budynek osiągnął ponad 1000 stóp wysokości. Aby maksymalnie wykorzystać potencjał, który tkwi w tak wysokiej konstrukcji, architekci z BIG otoczyli ją schodkowymi tarasami widokowymi. Ponadto, ostatnie piętra o otwartym planie pozwolą przebywającym w nim osobom podziwiać panoramę miasta z dzielnicą biznesową rozciągającą się u stóp budynku. Łącznie projekt dostarczy miastu dodatkowe 2,8 miliona stóp kwadratowych powierzchni biurowej i handlowej.
Spiral, zdj. BIG
Ważnym elementem obiektu jest również okalająca go przestrzeń, dostępna dla wszystkich najemców. Połączone ze sobą atria stworzą wygodną i efektowną przestrzeń wspólną, sprzyjającą poznawaniu się i zacieśnianiu relacji biznesowych oraz interpersonalnych. Jak wiadomo, ponad połowa dostępnego w wieżowcu miejsca została już wynajęta przez firmy i korporacje, np. Debevoise & Plimpton LLP i AllianceBernstein.
Spiral, zdj. BIG
„Spiral łączy w sobie klasyczną sylwetkę przednowoczesnego drapacza chmur ze smukłymi proporcjami i wydajnymi układami nowoczesnych wieżowców” – mówi Bjarke Ingels. Projekt BIG jest efektowny i prosty, urzeka nowoczesnym minimalizmem i stroni od odwracających uwagę od czystej formy detali. Ponadczasowa forma budynku sprawi, że będzie służył społeczności przez wiele kolejnych dekad.
Tegoroczny Łodź Design Festival zbliża się wielkimi krokami. W ramach dorocznego wydarzenia odbędzie się konkurs dla młodych projektantów - make me! Pula nagród w tegorocznej edycji wynosi 60 tysięcy złotych.
Organizacja Builder For The Future zaprasza młodych architektów do udziału w konkursie architektonicznym Wyzwanie Młodego Architekta. Spośród uczestników jury ma nadzieję wyłonić tych, którzy w przyszłości naznaczą świat architektury swoją obecnością. Zadaniem architektów będzie oddanie autorskiego spojrzenia na architekturę za pomocą jednego projektu.
Kompleks sportowy Quzhou firmy MAD Architects powstaje w chińskiej prowincji Zhejiang. Zespół kierowany przez architekta Ma Yansonga stworzył wizję kampusu – futurystycznego krajobrazu z górami i jeziorem, przypominającego magiczny ogród. Projekt łączy się wizualnie i formalnie z pobliskim miastem, tworząc surrealistyczny, lecz spokojny krajobraz.
W architekturze światowej można zaobserwować silny trend dążenia do zrównoważonego budownictwa i działań na rzecz środowiska naturalnego. Nie inaczej było w przypadku projektu szkoły w Pune w Indiach. Powstały projekt ma na celu wprowadzenie żywego, zielonego budynku do gęsto zabudowanego krajobrazu miejskiego.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.