Spiral projektu BIG

Spiral projektu BIG

Spiral, zdj. BIG

Ukończono nowy wieżowiec Spiral, projektu firmy Bjarke Ingels Group. Inwestycja powstała w dzielnicy Hudson Yards w Nowym Jorku. Architekci mają nadzieję, że budynek stanie się nową atrakcją turystyczną miasta, oferując zwiedzającym zapierające dech w piersiach widoki z ostatnich pięter.

Wznoszący się na 66 pięter budynek osiągnął ponad 1000 stóp wysokości.  Aby maksymalnie wykorzystać potencjał, który tkwi w tak wysokiej konstrukcji, architekci z BIG otoczyli ją schodkowymi tarasami widokowymi. Ponadto, ostatnie piętra o otwartym planie pozwolą przebywającym w nim osobom podziwiać panoramę miasta z dzielnicą biznesową rozciągającą się u stóp budynku. Łącznie projekt dostarczy miastu dodatkowe 2,8 miliona stóp kwadratowych powierzchni biurowej i handlowej.

Spiral, zdj. BIG

 

Ważnym elementem obiektu jest również okalająca go przestrzeń, dostępna dla wszystkich najemców. Połączone ze sobą atria stworzą wygodną i efektowną przestrzeń wspólną, sprzyjającą poznawaniu się i zacieśnianiu relacji biznesowych oraz interpersonalnych. Jak wiadomo, ponad połowa dostępnego w wieżowcu miejsca została już wynajęta przez firmy i korporacje, np. Debevoise & Plimpton LLP i AllianceBernstein.

Spiral, zdj. BIG

 

„Spiral łączy w sobie klasyczną sylwetkę przednowoczesnego drapacza chmur ze smukłymi proporcjami i wydajnymi układami nowoczesnych wieżowców” – mówi Bjarke Ingels. Projekt BIG jest efektowny i prosty, urzeka nowoczesnym minimalizmem i stroni od odwracających uwagę od czystej formy detali. Ponadczasowa forma budynku sprawi, że będzie służył społeczności przez wiele kolejnych dekad.

Budynek ma zostać oddany do użytku w roku 2022.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.