Spirala Community Home. Dom małej społeczności

Spirala Community Home. Dom małej społeczności

Plakat wydarzenia

Coraz częściej ludzie porzucają duże miasta na rzecz życia w mniejszych społecznościach. Te wspólnoty są ewolucją utopijnych kolonii i gmin z przeszłości, w których jednostki sprawiedliwie dzieliły się zasobami i obowiązkami. W samych Stanach Zjednoczonych liczba nowych społeczności tego typu podwoiła się. W roku 2016 Zarejestrowano aż 1200 takich społeczności” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

To, że ludzie wybierają na miejsce do życia miejscowości znacznie oddalone od wielkich ośrodków, nie oznacza od razu, że poszukują całkowitej izolacji od innych. Małe społeczności – podobnie, jak te duże – potrzebują miejsca, w którym mogą zacieśnić więzi, organizować się, rozwiązywać bieżące sprawy, kreować kulturę i promować sztukę. Konkurs SPIRALA COMMUNITY HOME ma na celu wyłonienie najlepszego projektu budynku dla ekologicznej społeczności o nazwie Spirala. Jury przyłoży szczególną uwagę do tego, czy proponowane projekty będą spełniały wymagania zrównoważonego budownictwa i życia.

Konkurs jest prowadzony w języku angielskim. Mogą w nim wziąć udział zarówno pojedynczy projektanci, jak i zespoły złożone z kilku osób. Przewidziane są nagrody pieniężne. I miejsce otrzyma 5.000 USD, II miejsce - 2.000 USD, a III - 1.000 USD. Przyznana zostanie także nagroda The Client's Award o wartości 1.000 USD, BB Student Award oraz BB Green Award, które zostaną nagrodzone kwotą 500 USD. Jury przyzna także sześć honorowych wyróżnień,

Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.