Sportowy most w Colorado Springs

Sportowy most w Colorado Springs

Southwest Downtown Pedestrian Bridge, zdj. Diller Scofidio + Renfro

Obok nowego gmachu United States Olympic and Paralympic Museum w Colorado Springs umieszczono 550-tonowy most. Obiekt został zaprojektowany przez ten sam zespół, co sąsiedni kompleks olimpijsko-paraolimpijski – grupę architektów z trzech pracowni Diller Scofidio + Renfro, Anderson Mason Dale i KL&A. Dynamiczny kształt stalowej konstrukcji został zainspirowany ruchami i ciałami sportowców.

Jak wyjaśnia zespół, dwie przenikające się pętle mostu łączą muzeum i tereny zielone America the Beautiful Park, tworząc spójną całość. Ze wszystkich punktów mostu roztacza się widok na muzeum i fontannę Penrose'a w pobliskim parku. Most połączy ze sobą wciąż powiększającą się sieć pieszych ścieżek rowerowych Colorado Springs, w tym Pikes Peak Greenway i Midland Trail biegnącą wzdłuż Monument Creek – architektom zależało na podkreśleniu tego, jak ważne dla inwestorów jest promowanie zdrowego stylu życia i podejmowania aktywności fizycznej.

 Southwest Downtown Pedestrian Bridge, zdj. Dan Oldfield

 

„Most to ćwiczenie sprawności - zarówno pod względem materiału, jak i geometrii. Hybrydowy system konstrukcji stalowej działa jako łuk i kratownica, z wielką elegancją ukazując widoki od centrum miasta po majestatyczne Góry Skaliste i Pikes Peak - America’s Mountain” – mówi partner zarządzający DS + R i główny projektant, Benjamin Gilmartin. Most został wyprodukowany w Houston przez King Fabrication.

Southwest Downtown Pedestrian Bridge, zdj. Diller Scofidio + Renfro
 

 

Ostateczne wykończenie inwestycji oraz budowa windy i klatki schodowej nastąpi zimy, jeszcze przed otwarciem dla publiczności, planowanym na początek przyszłego roku.

Southwest Downtown Pedestrian Bridge, zdj. Diller Scofidio + Renfro

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.