Sposób na brutalizm. Rozbudowa Camden Town Hall

Sposób na brutalizm. Rozbudowa Camden Town Hall

Camden Town Hall, zdj. CNN

Projekt rozbudowy i remontu został wykonany przez studio architektoniczne Orms na zlecenie sieci hoteli The Standard.

Szkło i beton

Brutalizm, styl architektoniczny szczególnie popularny w Wielkiej Brytanii na przełomie lat 60. i 70., dziś zdaje się być nieco zdezaktualizowany. Przytłaczające, ciężkie i ciemne elewacje nijak mają się do tworzonych współcześnie prostych, jasnych brył, sprawiających wrażenie nieważkości.

orms-brutalizm-1
Camden Town Hall, zdj. Timothy Soar

 

orms-brutalizm-2
Camden Town Hall, zdj. Timothy Soar

Mimo to, amerykańska firma hotelarska The Standard postanowiła wykupić biurowiec Camden Town Hall i stworzyć w nim pierwszy hotel na Starym Kontynencie. Wizję nowego wizerunku brutalistycznego budynku stworzyło biuro Orms.

orms-brutalizm-3
Camden Town Hall, zdj. Timothy Soar

Odnowiona została elewacja budowli, a ciemne okna wymienione na nowe – jasne i dźwiękoszczelne. Dobudowano interesującą zewnętrzną windę i dwa dodatkowe piętra na samej górze w celu zwiększenia liczby pokoi hotelowych. Niemal całkiem przeszklona dobudówka została zaprojektowana w nowoczesnym stylu. Wnętrza budynku również przeszły gruntowną metamorfozę.

orms-brutalizm-4
Camden Town Hall, zdj. Timothy Soar
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.