Stalowy plac zabaw na festiwalu Coachella. Kolorowe wieże projektu Architensions

Stalowy plac zabaw na festiwalu Coachella. Kolorowe wieże projektu Architensions

Kolorowe wieże na festiwalu Coachella, zdj. Michael Vahrenwald/ESTO

Studio architektoniczne Architensions zaprojektowało kilka stalowych konstrukcji, które zostały  na terenie kalifornijskiego festiwalu muzycznego Coachella. Festiwal co roku przyciąga setki tysięcy wielbicieli muzyki i artystów oraz celebrytów z całego świata.

Instalacja, określana przez twórców jako place zabaw, składa się czterech wież o wysokości od 12,8 do 17 metrów. Uczestnicy festiwalu mogą wejść w interakcje z konstrukcjami, wykorzystując je w kreatywny sposób. Tworząc plac zabaw, architekci inspirowali się twórczością holenderskiego malarza Constanta Nieuwenhuysa i pracami włoskiego architekta Aldo Rossiego. Struktura została zaprojektowana tak, aby naśladować elementy środowiska miejskiego. „Projekt przywołuje znajomy odwiedzającym festiwal miejski krajobraz, w którym znaczenie zabawy powraca do pierwotnej, dziecięcej definicji wykorzystania wolnego czasu, czyli zabawy na placu” – opisują swój projekt twórcy.

Kolorowe wieże na festiwalu Coachella, zdj. Michael Vahrenwald/ESTO

 

Do skonstruowania instalacji użyto folii dichroicznej, folii lustrzanej i arkuszy poliwęglanowych. „[Konstrukcja] daje możliwość doświadczenia przestrzeni wypoczynkowej bez użycia technologii poprzez interakcję z przestrzenią i jej materialnością” – powiedział Alessandro Orsini, dyrektor studia Architensions. „Użytkownik jest jednocześnie widzem i wykonawcą” – dodaje architekt.

Kolorowe wieże na festiwalu Coachella, zdj. Michael Vahrenwald/ESTO

 

Festiwal Coachella co roku prezentuje instalacje znanych projektantów, wśród których znalazły się także prace architekta Diébédo Francisa Kéré roku, laureata prestiżowej nagrody Pritzkera.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.