Stalowy plac zabaw na festiwalu Coachella. Kolorowe wieże projektu Architensions
Stalowy plac zabaw na festiwalu Coachella. Kolorowe wieże projektu Architensions
Studio architektoniczne Architensions zaprojektowało kilka stalowych konstrukcji, które zostały na terenie kalifornijskiego festiwalu muzycznego Coachella. Festiwal co roku przyciąga setki tysięcy wielbicieli muzyki i artystów oraz celebrytów z całego świata.
Instalacja, określana przez twórców jako place zabaw, składa się czterech wież o wysokości od 12,8 do 17 metrów. Uczestnicy festiwalu mogą wejść w interakcje z konstrukcjami, wykorzystując je w kreatywny sposób. Tworząc plac zabaw, architekci inspirowali się twórczością holenderskiego malarza Constanta Nieuwenhuysa i pracami włoskiego architekta Aldo Rossiego. Struktura została zaprojektowana tak, aby naśladować elementy środowiska miejskiego. „Projekt przywołuje znajomy odwiedzającym festiwal miejski krajobraz, w którym znaczenie zabawy powraca do pierwotnej, dziecięcej definicji wykorzystania wolnego czasu, czyli zabawy na placu” – opisują swój projekt twórcy.
Do skonstruowania instalacji użyto folii dichroicznej, folii lustrzanej i arkuszy poliwęglanowych. „[Konstrukcja] daje możliwość doświadczenia przestrzeni wypoczynkowej bez użycia technologii poprzez interakcję z przestrzenią i jej materialnością” – powiedział Alessandro Orsini, dyrektor studia Architensions. „Użytkownik jest jednocześnie widzem i wykonawcą” – dodaje architekt.
Festiwal Coachella co roku prezentuje instalacje znanych projektantów, wśród których znalazły się także prace architekta Diébédo Francisa Kéré roku, laureata prestiżowej nagrody Pritzkera.
Organizatorzy konkursu (Nie)zapomniane zabytki zapraszają do udziału wszystkich wielbicieli fotografii i dawnej, nieco zapomnianej architektury. Uczestnicy podzielą się z szerszą publicznością swoim spojrzeniem na perły dawnej architektury, na co dzień nieco ukryte przed oczami przechodniów.
UNStudio zostało ogłoszone zwycięzcą międzynarodowego konkursu Un Iași pentru Viitor, którego przedmiotem był projekt nowej dzielnicy mieszkalnej w historycznym centrum Jassów w Rumunii. Do konkursu, organizowanego przez firmę Iulius, zaproszono cztery znane i odnoszące wielkie sukcesy biura architektoniczne – Foster + Partners, MVRDV, UNStudio oraz Zaha Hadid Architects.
Czeska pracownia architektoniczna Chybik + Kristof niedawno ukończyła nowy projekt, budynek winiarni Lahofer. Charakterystyczną cechą budynku jest pomysłowe zagospodarowanie dachu – znajdą się na nim niewielka pijalnia wina oraz amfiteatr „pod chmurką”.
Nowy projekt REX w dzielnicy Elisabeth Quey w australijskim Perth zachwyca prostotą i pomysłowością.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.