Studenci protestują przeciw zamknięciu The School of Architecture w Taliesin

Studenci protestują przeciw zamknięciu The School of Architecture w Taliesin

The School of Architecture w Taliesin, zdj. CC BY 2.0. © Flickr user cmichael67

W ubiegłym miesiącu The School of Architecture w Taliesin ogłosiła zamknięcie szkoły po 88 latach pracy dydaktycznej. Decyzja ta zapadła po wieloletniej walce o utrzymanie statusu szkoły wyższej. W odpowiedzi na doniesienia, grupa studentów zainicjowana przez Simona DeAguero stworzyła petycję, która ma na celu uratowanie szkoły przed zamknięciem.

W petycji przeczytać możemy, że „w amerykańskim krajobrazie kulturowym nic nie jest w stanie zastąpić dziedzictwa Franka Lloyda Wrighta; dzieje się tak dzięki stworzonej przez niego wspólnocie, której ewolucją jest Szkoła Architektury w Taliesin”.

The School of Architecture w Taliesin, zdj. architecturaldigest.com

Jak napisali studenci: „Zbliżające się zamknięcie Szkoły Architektury w Taliesin spowodowało oszołomienie i głębokie zaniepokojenie jej uczniów. Zaprzepaszczenie 88 lat wdrażania alternatywnego modelu pedagogicznego jest co najmniej tak destrukcyjne jak wyburzenie budynku, w którym znajduje się szkoła. Zamknięcie tej szkoły oznacza rozmontowanie wielkich wizji i tradycji minionego stulecia”.

Petycja została opublikowana dwa dni temu na portalu change.org i zyskała dużą popularność dzięki tysiącom podpisów.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.