Studio Drop. Ruchoma przestrzeń twórcza od Jordana Ralpha

Studio Drop. Ruchoma przestrzeń twórcza od Jordana Ralpha

Studio Drop, zdj. Jordan Ralph

Architekt Jordan Ralph prezentuje projekt domku, który powstał na niewielkiej wyspie w okolicy zachodniego wybrzeża Galway w Irlandii. Studio Drop, bo tak nazywa się obiekt, jest domkiem do wynajęcia dla artystów, którzy na ten czas zmienią go w swoje studio. Ideą projektu jest udostępnienie twórcom miejsca, w którym będą mogli podejmować działania artystyczne bez rozpraszających bodźców z zewnątrz.

Podstawową koncepcją Studio Drop było zaprojektowanie i stworzenie ruchomej mikroarchitektury, łatwej do przetransportowania na wyspę Inis Oírr, która posłużyłaby jako przestrzeń dla artystów, aby mogli oni spędzić w niej przez tydzień lub dwa we względnej izolacji” – powiedział Jordan Ralph. „Chcieliśmy zaprojektować oryginalny obiekt, które byłoby zarówno współczesny, jak i estetycznie znajomy ziemi i mieszkańcom Inis Oírr” – dodaje.

Studio Drop, zdj. Jordan Ralph

Prosta konstrukcja ma okrągły kształt, który nieznacznie zwęża się ku górze. Oryginalna forma budynku została zainspirowana lokalnymi budynkami znajdującymi się blisko wybrzeża, a także obiektami z innych zakątków świata, zaprojektowanymi tak, aby wytrzymywać trudne warunki atmosferyczne. „Cylindryczne formy wytrzymają sztormy, które często pojawiają się na irlandzkim zachodnim wybrzeżu; silnie wiejący wiatr obraca się ich wokół nich, zamiast uderzać w dom z pełną siłą” – tłumaczy architekt.

Studio Drop, zdj. Jordan Ralph

Domek został pokryty farbą w stonowanym odcieniu zieleni. „Zielone wykończenie wprowadza do projektu równowagę: forma wystarczająco się wyróżnia, a jednocześnie nieco wtapia się w wapienny krajobraz i kamienne ściany na wyspie” – mówi Jordan Ralph.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.