Studio Insomia z Nagrodą im. Jana Baptysty Quadro

Studio Insomia z Nagrodą im. Jana Baptysty Quadro

Materiały organizatora

Miasto Poznań, SARP oddział Poznań oraz UWI przyznali tegoroczną Nagrodę im. Jana Baptysty Quadro. Spośród dziesięciu nominowanych realizacji jury wybrało „Nowy Strzeszyn” etap B1 – inwestycję, która powstała przy ul. Różańskiego w Poznaniu.

 Nagroda Prezydenta Miasta Poznania im. J.B. Quadro jest przyznawana od ponad 20 lat. Wyróżnia autora lub zespół autorów za projekt architektoniczny zrealizowany na terenie Poznania w roku poprzedzającym przyznanie nagrody – statuetki Jana Baptysty Quadro. Zwycięską realizację wybiera Jury, ale zgłoszenia do Nagrody mogą dokonywać mieszkańcy Poznania oraz działające w mieście instytucje. Organizatorem Nagrody jest Miasto Poznań przy współudziale: SARP – Stowarzyszenie Architektów Polskich, Oddział w Poznaniu oraz Inicjatora Nagrody – UWI Inwestycje S.A” – możemy przeczytać o nagrodzie na stronie organizatora konkursu.

Nowy Strzeszyn, zdj. Tomasz Hejna. LAGOMphoto

 

Zwycięski projekt praktyki Insomia łączy ze sobą wygodę posiadania niezależnego domu i korzyści płynące w mieszkaniu w większej społeczności, na przykład w bloku czy kamienicy. Domy w zabudowie szeregowej charakteryzują się wyjątkowym charakterem, nawiązującym do stylu industrialnego. Uwagę przyciągają elewacje obłożone klasyczną rudą cegłą. Nabywcy będą mogli znaleźć mieszkanie odpowiadające ich możliwościom finansowym i potrzebom – metraż i układ mieszkań na „Nowym Strzeszynie” są na tyle zróżnicowane, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Nowy Strzeszyn, zdj. Tomasz Hejna. LAGOMphoto

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.