Studio MVRDV wygrało konkurs na projekt przebudowy parku w Seulu

Studio MVRDV wygrało konkurs na projekt przebudowy parku w Seulu

The Weaves, zdj. MVRDV

Projekt The Weaves znajdzie się pomiędzy dawnym stadionem olimpijskim w Seulu w dzielnicy Jamsil a dzielnicą biznesową w Gangnam. Koncepcja architektów ma na celu połączenie naturalnego ekosystemu, ścieżek spacerowych i publicznego placu, który będzie doskonałym miejscem na organizację wydarzeń kulturalnych.

 „Pierwszym krokiem w tym planie będzie przywrócenie rzece naturalnego, wijącego się brzegu oraz obsadzenie go bujną zielenią. Druga część to rozwój sieci krętych, połączonych ze sobą ścieżek, które umożliwią pieszym łatwy dostęp do całego nadbrzeża, stwarzając możliwość zwiedzenia każdego najmniejszego zakątka tego naturalnego środowiska. Trzecim elementem projektu będzie publiczny punkt widokowy, amfiteatr i kawiarnia położone pośrodku pięknego krajobrazu” – mówią odpowiedzialni za projekt architekci.

c03_╕_Atchain
The Weaves, zdj. MVRDV

 Centralnym aspektem projektu będzie most dla pieszych, który połączy dzielnicę Gangnam z parkiem olimpijskim. „Seul podejmuje wiele działań, aby przekształcić szarą i przestarzałą infrastrukturę w żywe zielone i sprzyjające życiu społecznemu przestrzenie”, mówi Winy Maas z MVRDV.

Cam_07_Plaza_╕_MVRDV
The Weaves, zdj. MVRDV

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.