Studio Stufish dla zespołu ABBA

Studio Stufish dla zespołu ABBA

Stadion dla zespołu ABBA, zdj. Stufish

Gratka dla fanów zespołu ABBA! Brytyjskie studio architektoniczne Stufish prezentuje pierwszą wizualizację tymczasowego stadionu w Parku Olimpijskim Królowej Elżbiety w Londynie, w którym odbędą się wirtualne koncerty kultowej grupy.

Arena, która została zbudowana z masywnych beli drewnianych, pomieści niemal 3000 widzów. Obiekt zostanie otwarty 27 maja 2022 roku, tuż po wydaniu płyty ABBA Voyage – pierwszego albumu zespołu od prawie czterech dekad. Sześcioboczna arena zaprojektowana przez Stufisha stanie na parkingu autokarowym, który znajduje się obok stacji Pudding Mill na linii Dockland Light Railway. Obiekt został zaprojektowany tak, aby dało się go z łatwością zdemontować i przewieźć w inne miejsce, dzięki czemu będzie służył zespołowi jeszcze wiele lat.

Stadion dla zespołu ABBA, zdj. Stufish

 

Póki co studio Stufish podało stosunkowo niewiele szczegółów na temat areny, wiadomo jedynie, że została ona przeznaczona do organizacji wirtualnego show, podczas której członkowie zespołu ABBA wystąpią jako cyfrowe awatary, za których stworzenie odpowiada firma Industrial Light & Magic.

Zespół ABBA (1976), zdj.  Angela Deane-Drummond/Evening Standard

 

O nowym przedsięwzięciu wypowiedzieli się sami członkowie ABBA. „Zapierająca dech w piersiach arena zapewni idealną oprawę dla ABBA Voyage, oferując niepowtarzalne wrażenia muzyczne na żywo. Miejsce to powstało dla uhonorowania ponadczasowej muzyki zespołu ABBA i nadchodzącego koncertu […]. Możesz spędzić go wraz z innymi fanami lub wykupić miejsce w mniejszej sali, jeśli wolisz. Możesz nawet zdecydować się na zarezerwowanie własnego pokoju!” – opowiadają o projekcie.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.