Stypendia Twórcze Miasta Krakowa

Stypendia Twórcze Miasta Krakowa

Stare Miasto w Krakowie, zdj. Agencja Gazeta

Ruszył nabór wniosków do programu Stypendia Twórcze Miasta Krakowa. Program ma na celu pomoc twórcom w realizacji i promocji swoich projektów artystycznych. Stypendia zostaną przyznane w aż szesnastu dziedzinach, wśród których znajdują się również architektura, opieka nad zabytkami oraz sztuka uliczna.

Jak można przeczytać w regulaminie konkursu, jest on kierowany do wszystkich twórców z wymienionych poniżej dziedzin, chcących rozwijać i promować swoje osiągnięcia na terenie miasta Krakowa.  „Konkurs skierowany jest do osób bez ograniczeń wiekowych, zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie prawidłowego wniosku o przyznanie Stypendium. Każdy wnioskodawca może złożyć jeden wniosek dotyczący jednej dziedziny. Wniosek powinien zawierać informacje na temat dorobku artystycznego oraz wykształcenia kandydata, wskazywać dziedzinę, w której ma być przyznane stypendium, zawierać program stypendialny określający cel, na który ma być przeznaczone stypendium, zawierać merytoryczne uzasadnienie realizacji projektu, oraz plan realizacji programu” – czytamy na stronie konkursu.

Wnioski zostaną przyznane w następujących dziedzinach:

1) literatura,
2) sztuki wizualne (w tym projektowanie przemysłowe oraz moda),
3) architektura,
4) muzyka poważna,
5) muzyka popularna,
6) taniec,
7) teatr,
8) film,
9) niematerialne dziedzictwo Krakowa: folklor i tradycja,
10) kultura ludowa,
11) opieka nad zabytkami,
12) kultura cyfrowa,
13) intermedia: projekty interdyscyplinarne i z wykorzystaniem nowych technologii,
14) animacja i edukacja kulturalna,
15) zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury,
16) „street art” – sztuka uliczna.

 

Wszystkich krakowskich twórców, architektów i artystów serdecznie zachęcamy do spróbowania swoich sił! Spieszcie się, termin składania wniosków upływa 31 stycznia!

Więcej informacji i pełen regulamin znajdziecie na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.