Sundance House – projekt MIDI Pracownia Architektoniczna

Sundance House – projekt MIDI Pracownia Architektoniczna

Sundance House, zdj. MIDI

Stalowa konstrukcja i minimalistyczna, nowoczesna forma – oto, co wyróżnia projekt MIDI Pracownia Architektoniczna z setek innych projektów domów mieszkalnych. Przypominający przemysłową halę dom Sundance House kryje w sobie jednak o wiele więcej niż tylko atrakcyjny wygląd, jest bowiem niezwykle funkcjonalny i energooszczędny.

Parterowa bryła powstała na zlecenie młodej rodziny, która przyjechała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Na swój nowy dom wybrali zacisze w pewnej odległości od miasta, gdzie w pełni będą mogli odpoczywać, oddawać się refleksjom i skupić na tym, co w życiu najważniejsze.

Sundance House, zdj. MIDI

Dzięki dużej działce i pozwalającemu na wiele miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego, architekci mieli pełną swobodę w dobrze form, kształtów i kolorów. W porozumieniu z inwestorami postawili na nowoczesną, oryginalną, minimalistyczną formę. Jak sami przyznają, kształtem nawiązuje ona do nowoczesnej stodoły lub hangaru, reinterpretuje jednak te popularne obecnie modele domów w awangardowy sposób.

Sundance House, zdj. MIDI

Parterowy dom dzieli się na strefę gospodarczą i mieszkalną. Strefa gospodarcza została umieszczona od strony drogi – tam znajdą się garaż i wiata, pokój do tenisa stołowego, a także miejsce na rowery. Strefa mieszkalna natomiast znajduje się po drugiej stronie budynku, aby zapewnić mieszkańcom pełny komfort i poczucie prywatności oraz bezpieczeństwa. Architekci przyznają, że projektując wnętrza, inspirowali się wnętrzami znanego Eames House. Podobnie jak w wizji Charlesa i Raya Eamesów, wnętrza Sundance House są niezwykle minimalistyczne, a jednocześnie pełne charakteru i stylowe.

Sundance House, zdj. MIDI

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.