Pour. Konkurs
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Pour, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnej winiarni w Kapsztadzie.
Superverde to nowy projekt włoskiego architekta Stefano Boeriego. Wizja architekta zakłada stworzenie miejskich mebli ulicznych. Czym będą różnić się od zwyczajnych ławek? Zostaną wyposażone w element zielony – drzewa, krzewy i rośliny, pełniące rolę „płuc miasta” i uzupełniające jego krajobraz.
Linia Superverde powstała dla firmy Metalco, włoskiego producenta małej architektury. Instalacje miejskie, zaprojektowane przez Boeriego wykonane są z metalowych ram. Meble są modułowe – do metaowej ramy, która otacza mini-ogródek, można przymocować ławki.
„Superverde to przepuszczalna i elastyczna powierzchnia, która jest mierzona i kupowana na metr kwadratowy. Został zaprojektowany do montażu w każdym kontekście, w którym tylko mogą się znaleźć. Dzięki systemowi modułów, krawędzi i ukrytych struktur bocznych pozwala na komponowanie instalacji o różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki gęstemu systemowi irygacyjnemu i czujnikom do kontroli i analizy wilgotności gleby, możliwe jest zarówno zarządzanie zużyciem wody i nadzorowanie zdrowia roślin” – mówi Stefano Boeri.
Jak twierdzi architekt, oprócz zapewnienia przyjemnej przestrzeni do siedzenia dla mieszkańców miast, Superverde będzie sprzyjał rozwojowi owadów. Uważa również, że zastosowanie mebli miejskich będzie miało bezpośredni wpływ na klimat. Drzewa i roślinność, rozmieszczone strategiczne, mogą przyczynić się do obniżenia temperatury w swoim najbliższym otoczeniu.
źródło: dezeen.com
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Pour, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnej winiarni w Kapsztadzie.
Przedmiotem Konkursu jest wykonanie koncepcji budynku lub zespołu budynków restauracji Zatoka Buntu, zlokalizowanego między ul. Wita Stwosza, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Władysława Stanisława Reymonta a Pasażem Antoniego Nurzyńskiego w Skierniewicach. Dokładne wytyczne w zakresie lokalizacji projektowanego obiektu przedstawiono w załącznikach do Regulaminu konkursu" - piszą organizatorzy.
Bryła ukończonego w ubiegłym roku Dom Karbonado autorstwa pracowni Monochrom Architects przypomina czarny diament. Szlachetna, czysta i dopracowana forma domu doskonale współgra z wybranymi przez inwestora i architektów kolorami – wciąż rzadko spotykaną na elewacjach budynków czernią i mozaikowymi elementami w odcieniach szarości.
Ministerstwo rozwoju zaprasza do udziału w konkursie na najlepszą pracę dyplomową. W konkursie uczestniczyć mogą inżynierowie, doktorzy, magistrzy oraz autorzy innych publikacji. Pod uwagę będą brane wyłącznie prace w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa, obronione w okresie dwóch lat poprzedzających konkurs.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.