Sydney Harbourside

Sydney Harbourside

Sydney Harbourside, zdj. Snøhetta+Hassell

Architekci ze studiów architektonicznych Snøhetta i Hassell zostali ogłoszeni zwycięzcami międzynarodowego konkursu na projekt przebudowy Sydney Harbourside w Darling Harbour. Zwycięski projekt łączy wysokiej jakości przestrzenie publiczne i rekreacyjne z kompleksowym centrum handlowym, hotelami i ekskluzywną 42-piętrową wieżą mieszkalną.

Przebudowa Harborside stawia na łączenie lokalnej społeczności. Projekt charakteryzuje się przyjaznymi otwartymi przestrzeni, stworzonych z naturalnych materiałów i licznymi elementami roślinnymi, dzięki czemu wzmacnia w mieszkańcach poczucie przynależności i wspólnoty. W projekt włączono elementy naturalnego krajobrazu Sydney, przez co zespół miał nadzieję uhonorować tradycje regionu.

Sydney Harbourside, zdj. Snøhetta+Hassell

 

Projekt Harborside zaoferuje miastu około 24 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, 7 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 350 luksusowych apartamentów. Projekt obejmie również 10 000 metrów kwadratowych powierzchni publicznych, w tym plac Guardian Square oraz promenadę.

Sydney Harbourside, zdj. Snøhetta+Hassell

 

Zróżnicowany zespół Snøhetta+Hassell zgromadził architektów, architektów krajobrazu, projektantów wnętrz, kuratorów sztuki, projektantów mebli i grafików, a także ekspertów w dziedzinie projektowania i ekologii, aby stworzyć dopracowany w najmniejszym detalu projekt nowoczesnego centrum społeczności.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.