Szkice Architektoniczne. Konkurs dla młodych architektów

Szkice Architektoniczne. Konkurs dla młodych architektów

Materiały organizatora

Ruszyły zgłoszenia do konkursu Szkice Architektoniczne, inicjatywy promującej tradycyjne metody szkicowania. Do udziału w rywalizacji zaproszeni są aspirujący architekci – studenci kierunków architektonicznych oraz uczniowie szkół średnich.

Tegoroczny temat konkursu to „Stare po nowemu”. Prace, wykonane techniką tradycyjną, powinny uwzględniać aktualne zagadnienia dbałości o środowisko naturalne, której przejawem może być kreowanie odpowiedzialnej i funkcjonalnej architektury obiektu bądź przestrzeni. 10 nominowanych prac, ocenionych przez eksperckie Jury, awansuje do ścisłego finału. W trakcie targów BUDMA ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

„Umiejętność szkicowania to technika coraz bardziej zapomniana przez uczniów, a później studentów architektury i architektów, wypierana przez programy graficzne. A przecież prawdziwe pomysły rodzą się w głowie i w pierwszej kolejności przenoszone są na papier w celu ich utrwalenia Zdolności plastyczne przydają się nie tylko w pracy, można z nich zrobić użytek także w codziennym życiu, dlatego otwieramy się z konkursem także na młodszych pasjonatów rysunku. Konkurs Szkice Architektoniczne pozwala niejako cofnąć się do źródła inspiracji, kreacji, czyli po prostu naszej wyobraźni, ale też wymaga głębszego „wejścia w temat” i zaproponowania rozwiązań, które będą służyć człowiekowi – tak dzisiaj, jak przede wszystkim w przyszłości” – mówi Karol Fiedor, Przewodniczący Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP. 

Na zwycięzców czekają nagrody:

  • za zajęcie I miejsca – 3000 złotych + wycieczka  o wartości 1 000 zł (voucher)
  • za zajęcie II miejsca - 1500 złotych + wycieczka  o wartości 1 000 zł (voucher)
  • za zajęcie III miejsca – 1000 złotych
  • Nagroda publiczności – „Szkice architektoniczne - Nagroda Publiczności”

Prace do konkursu można składać do 3 stycznia 2022 r. Zgłoszenia i regulamin znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.