Studio Henning Larsen Architects wraz ze firmami SKALA Architects, BO-HUS, ETN Arkitekter, Autens i MOE wygrali konkurs na projekt nowej szkoły w Sundby na Lolland-Falster w Danii. Placówka nazwana Nordic Swan Ecolabel Primary School ma na celu zapewnienie zdrowego, sprzyjającego produktywności środowiska do nauki wszystkim uczniom i nauczycielom.
Projekt budynku szkoły współgra z założeniami jej twórców i nowatorskim podejściem do kształcenia. Plan stworzy różnorodne, elastyczne przestrzenie, przy jednoczesnym zatarciu granic między wnętrzem a zewnętrzem. Jak mówią architekci, ma to na celu wprowadzenie nowych metod nauki i pracy. Zaprojektowany na planie koła gmach wygląda, jakby wyrastał z ziemi – wrażenie organicznego połączenia udało się uzyskać między innymi dzięki niestandardowemu zagospodarowaniu dachu, na którym znajdą się rośliny, place zabaw i obiekty sportowe. „Już na początku procesu twórczego zdecydowaliśmy, że nowa szkoła musi współgrać z krajobrazem. Nie chodzi tylko o proces nauczania, który odbywa się w budynku, ale także otoczenie placówki oraz sposób, w jaki szkoła koresponduje z lokalną społecznością” - powiedziała Eva Ravnborg, dyrektor projektu.
Nordic Swan Ecolabel Primary School, zdj. HLA
Jak podkreślają twórcy projektu, projekt otrzymał atest Nordic Swan Ecolabel – będzie to pierwsza szkoła w Danii, która może poszczycić się taką rekomendacją. Nordic Swan Ecolabel to organizacja zajmująca się testowaniem i promocją ekologicznych, naturalnych i zdrowych produktów, usług oraz przedsięwzięć. Aby uzyskać certyfikat Nordic Swan Ecolabel należy spełnić szereg ściśle określonych wymagań. „Certyfikat został przyznany na podstawie różnych kryteriów: niskiej emisji gazów cieplarnianych, niskiego zużycia energii, zarządzania odpadami, odpowiedniej wentylacji, zmniejszenia hałasu, ograniczenia kontaktu z chemikaliami…” – wyliczają architekci z Henning Larsen Architects.
Sąd Okręgowy w Kielcach oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kielce ogłaszają dwuetapowy, ograniczony i realizacyjny konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej budowy budynku Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Końskich przy ul. Wjazdowej.
Heatherwick Studio weźmie udział w tegorocznej Royal Academy Summer Exhibition. Wystawę uświetni ono dwoma projektami modernizacyjnymi w Wielkiej Brytanii, Broad Marsh w Nottingham i Parnham Park w Dorset.
W podkrakowskiej Woli Justowskiej stanęła wyjątkowa inwestycja projektu firm Noww Studio i Wojtyś Wójtowicz Architekci. Koncepcja nowoczesnej willi opiera się na niezwykle udanym połączeniu dwóch materiałów - betonu i drewna. Dzięki przemyślanemu planowi i dużemu wyczuciu bryły zespołowi architektów udało się stworzyć lekką bryłę, będącą wizytówką dobrego smaku i ponadczasowej elegancji.
Znana rzeźba Marabar autorstwa amerykańskiej artystki Elyn Zimmerman ma zostać rozebrana. Obiekt od roku 1984 znajduje się przed siedzibą National Geographic w Waszyngtonie.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.