Szkoła dla wszystkich. Westmark Lower School

Szkoła dla wszystkich. Westmark Lower School

Westmark Lower School, zdj. NBBJ

Studio NBBJ prezentuje projekt nowoczesnej, inkluzywnej szkoły, przystosowanej do potrzeb wszystkich uczniów. Westmark Lower School zapewni bezpieczne i przyjazne środowisko, w którym uczniowie będą mogli rozwijać się, uczyć, dbać o relacje z innymi i zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

Nowatorski budynek powstanie w mieście Encino w Kalifornii. Projekt Westmark Lower School odpowiada na alarmujące statystyki USA dotyczące liczby uczniów, którzy mierzą się z problemami w nauce i rozwoju. Faktem jest, że istniejący system edukacji i budynki, w którym mieszczą się szkoły, przystosowane są do potrzeb uczniów neurotypowych i bez niepełnosprawności.

Westmark Lower School, zdj. NBBJ

 

Projekt Westmark Lower School opiera się na strategiach projektowania akustycznego, które zapewnią komfort uczniom borykającym się z trudnościami z koncentracją. W budynku najdą są zróżnicowane strefy nauki – kreatywne laboratoria i kąciki do czytania. Elastyczne, łatwe do przearanżowania przestrzenie pozwolą uczniom na wybór takiej metody uczenia się, która jest dla nich najefektywniejsza. W szkole znajdą się również sale do terapii zajęciowej i logopedycznej, przestrzeń teatralna i terapeutyczna, w której na uczniów oczekiwać będą pedagodzy i psychologowie.

Westmark Lower School, zdj. NBBJ

 

Istotnym założeniem projektu Westmark Lower School jest połączenie wnętrz szkoły z naturą. Klasy lekcyjne będą maksymalnie otwarte na otoczenie, jasne i pełne świeżego powietrza. Na dziedzińcu i otaczających szkołę terenach zielonych znajdą się przyjazne i angażujące miejsca spotkań dla uczniów i nauczycieli, ogród sensoryczny i plac zabaw. Zarówno wnętrza, jak i tereny na zewnątrz, zostaną utrzymane w jasnych barwach, a do wykończenia ich użyte zostaną naturalne materiały takie jak drewno i kamień.

Budowa szkoły rozpocznie się już w tym roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.