TVP inwestuje w architekturę. Znamy projekty nowej siedziby Telewizji Polskiej w Kielcach

TVP inwestuje w architekturę. Znamy projekty nowej siedziby Telewizji Polskiej w Kielcach

Kielce z lotu ptaka, zdj. spacerempokielcach.wordpress.com

Wizja kieleckiej siedziby telewizji publicznej zachwyca nowoczesną, lekką formą.

(Tym razem) w dobrym guście

Polska telewizja publiczna nie próżnuje. Kilka dni temu upubliczniono projekty nowego studia nagraniowego w Warszawie. W ostatnim czasie poznaliśmy również architektoniczną wizję nowej siedziby TVP3 w Kielcach. Pierwszy projekt wzbudził kontrowersje wśród internautów, drugi zaś został przyjęty entuzjastycznie.

tvp-kielce-siedziba-1
Projekt siedziby TVP w Kielcach, źródło: materiały prasowe

Kielecka siedziba TVP3 stanie przy ul. Ściegiennego. Przestronna, dwupiętrowa budowla zaoferuje pracownikom telewizji aż 16 km2 powierzchni użytkowej. Na parterze znajdą się biura oraz dwa zamknięte studia nagraniowe. Trzecie – plenerowe – będzie mieściło się na dachu budynku. Na pierwszym i drugim piętrze znajdą się sale konferencyjne, newsroom oraz pomieszczenia techniczne.

tvp-kielce-siedziba-2
Projekt siedziby TVP w Kielcach, źródło: materiały prasowe

Trzeba przyznać, że projekt TVP Kielce urzeka prostotą i lekkością. Przeszklona elewacja będzie podtrzymywana przez białe ażurowe rusztowanie. Zarówno na dachu, jak i we wnętrzu budynku, królować będą biel i jasne drewno. Nie znamy niestety autorów tego interesującego projektu. Władze Telewizji Polskiej zapowiadają ujawnienie tej informacji dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na budowę. Oferty można składać do 21 listopada 2019 roku.

tvp-kielce-siedziba-3
Projekt siedziby TVP w Kielcach, źródło: materiały prasowe
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.