Taft House. Dom z modułów

Taft House. Dom z modułów

Taft House, zdj. Skylab

Przed Wami projekt wyjątkowego domu w Portland w USA. Elegancki i minimalistyczny Taft House w został zaprojektowany przez praktykę architektury Skylab, której głównym założeniem było stworzenie rezydencji pełnej klasy i ponadczasowej.

Dom Taft House, którego powierzchnia wynosi ok. 3930 stóp kwadratowych został zbudowany z prefabrykowanych modułów, co znacznie zbliża projekt do ideału zrównoważonego budownictwa. Ekipa Skylab zadbała o to, by budowa oraz użytkowanie domu odcisnęły jak najmniejsze piętno na środowisku, właśnie dlatego zwracano szczególną uwagę na precyzyjny dobór rodzaju i ilości materiału, aby nie generować niepotrzebnych strat i odpadków na etapie budowy.

Taft House, zdj. Skylab

 

Dom zbudowany jest z 28 prefabrykowanych modułów o niestandardowym trójkątnym kształcie. Części, stworzone we współpracy z firmą METHOD Homes, również spełniają wymagania zrównoważonej produkcji. Montaż modułów wokół specjalnie przygotowanego słupa trwał nie dłużej niż dobę. W postawieniu domu nie przeszkadzało również trudne ukształtowanie terenu, które w przypadku tradycyjnego budownictwa mogłoby nastręczyć budowniczym wielu problemów.

Taft House, zdj. Skylab

Dzięki obszernym oknom i przeszkleniom umieszczonym w modułach, pomieszczenia są dobrze doświetlone i zapewniają mieszkańcom niesamowite widoki na naturę okalającą dom. We wnętrzach prym wiodą naturalne materiały i minimalistyczne, skromne aranżacje. Na pierwszy plan wysuwa się drewno, które pokrywa sufity i podłogi, dodając całości poczucia prawdziwie domowej przytulności.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.