Teatr Galiasgar Kamal. Zwycięski projekt Kengo Kuma and Associates

Teatr Galiasgar Kamal. Zwycięski projekt Kengo Kuma and Associates

Galiasgar Kamal Tatarian State Academic Theatre, zdj. Kengo Kuma & Associates

Ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej dla teatru Galiasgar Kamal. Firma Kengo Kuma & Associates zajęła pierwsze miejsce, drugie miejsce przypadło zaś Asif Kahn Studio, a trzecie – projekt Coop Himmelb(l)au.

Propozycja Kengo Kuma & Associates powstała we współpracy z grupą Werner Sobek AG, biurem Wowhaus i architektem Bakulinem Germanem Alekseevichem. Budynek stworzy nowe przestrzenie dla teatru Galiasgar Kamal, jednego z najstarszych teatrów w regionie. Tatarski teatr narodowy jest zlokalizowany w Kazaniu w Republice Tatarstanu. Architekci w swoim projekcie nawiązali do bogatej kultury regionu i misji Teatru Galiasgar Kamal, która jest sięganie po nowoczesne interpretacje sztuki tatarskiej, a także promowanie kultury tatarskiej i języka tatarskiego.

Galiasgar Kamal Tatarian State Academic Theatre, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

Jednym z głównych wytycznych w konkursie było użycie języka architektonicznego do wyrażenia kultury narodowej, która jest pielęgnowana i interpretowana przez Teatr od dziesięcioleci. Zwycięska propozycja nawiązuje formą do „lodowych kwiatów” występujących na jeziorze Kaban. Charakterystyczny budynek teatru został zaprojektowany tak, aby przyciągać wzrok przechodniów, pozostając jednocześnie w harmonii z architektonicznym kontekstem centrum miasta. Wewnątrz tatru znajdą się trzy sale teatralne, pracownie kreatywne i edukacyjne, przestrzeń publiczna oraz przestrzenie dla aktorów i administracji.

Galiasgar Kamal Tatarian State Academic Theatre, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

W dwuetapowym międzynarodowym konkursie wzięło udział 87 firm z 14 krajów.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.