Tedzukuri. Konkurs

Tedzukuri. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza studentów i architektów do udziału w konkursie na projekt centrum japońskiego rękodzieła. Do wygrania są nagrody pieniężne.

Wiele kultur na całym świecie ma głęboko zakorzenione tradycje rzemiosła i sztuki ręcznej, które są integralną częścią tożsamości danej społeczności. Często odzwierciedlają one kulturę, jej zasady, estetykę, a nawet poglądy ludzi. Niestety wraz z rozwojem technologicznym te tradycyjne metody powoli odchodzą w zapomnienie. Konieczność nabycia umiejętności oraz długoletnie ich doskonalenie poprzez praktykę zniechęca młodsze pokolenia od kultywowania tradycji rękodzielniczych, które zazwyczaj nie przynoszą niestety dużego zysku” – piszą organizatorzy konkursu.

Jednym z krajów, który słynie w wyjątkowych wyrobów, jest Japonia. Spadek urodzeń oraz brak zainteresowania rękodziełem wśród młodych sprawiają, że wielowiekowe tradycje stają się zapomniane i niedostrzegane. W jaki sposób możemy promować japońską sztukę ludową?

Wyzwaniem w konkursie Tedzukuri jest zaprojektowanie centrum tradycyjnej sztuki japońskiej. Przestrzeń ta powinna stwarzać możliwość eksponowania sztuki oraz pozwalać na organizacje warsztatów i szkoleń dla tych, którzy chcą doświadczyć rzemiosła i uczyć się go.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 23 maja 2022. Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Pula nagród w konkursie wynosi 24 tys. USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.