
Trwa budowa Storm Forest Biome
Projekt Grimshaw, Storm Forest Biome, wszedł w zaawansowaną fazę budowy. Budynek, który zostanie obsadzony roślinnością o powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych, czerpie inspiracje z natury.
Bjarke Ingels, architekt znany z żywego zainteresowania kwestiami zmian klimatycznych oraz przeludnienia miast, prezentuje projekt miasta Telosa. Nowy ośrodek miejski, który ma powstać na pustyni w zachodniej części Stanach Zjednoczonych, jest finansowany przez przedsiębiorcę Marca Lore'a.
Miasto Telosa, które zostanie zbudowane od zera na jednej z pustyń Stanów Zjednoczonych, zajmie aż 150 000 akrów powierzchni. Jak twierdzą twórcy, liczba mieszkańców miasta ma wynosić 50 000 tys. już po 30 latach od zbudowania aglomeracji. „Naszą wizją jest stworzenie nowego miasta w Ameryce, które wyznaczy globalny standard życia w miastach, da pole potencjałowi mieszkańców i stanie się dobrą perspektywą dla przyszłych pokoleń” – piszą twórcy projektu.
„Istnieje skończona ilość ziemi i ta ziemia została zajęta wiele pokoleń temu – powstały społeczności, pieniądze z podatków zostały wykorzystane do inwestowania w ziemię, a zatem jej wartość z czasem rosła, a właściciele ziemscy nie musieli niczego produkować ani podejmować żadnego ryzyka. Ta ziemia z jałowego kawałka pustyni może stać się współczesnym miastem wartym miliardy, a nawet biliony ” – mówi Lore.
Przedsiębiorca określa swoją inwestycję jako „najbardziej zrównoważone miasto na świecie”. Podkreśla, że każdy element miasta został zaprojektowany przez studio BIG tak, aby służyć jak najwydajniej i jak najdłużej, bez szkody dla społeczeństwa i środowiska. „Wyobraź sobie, ile możliwości zyskujemy dzięki zrównoważonym materiałom budowlanym, pojazdom i samolotom elektrycznym, zrównoważonej dostawie materiałów” – dodaje.
Projekt Grimshaw, Storm Forest Biome, wszedł w zaawansowaną fazę budowy. Budynek, który zostanie obsadzony roślinnością o powierzchni ponad 27 000 metrów kwadratowych, czerpie inspiracje z natury.
Grupa INTERURBAN przedstawia projekt wyjątkowego apartamentowca, który powstanie w jednym z najchętniej wybieranych przez turystów nadmorskim kurorcie – Sopocie. Nawiązująca do sąsiedniej wiekowej zabudowy fasada, dzięki staraniom architektów, zachowuje nowoczesny charakter.
Projekt o enigmatycznej nazwie Ambona jest dziełem architektów z pracowni INTERURBAN, którzy dołożyli wszelkich starań, by zapewnić inwestorom nietuzinkową i nieco bajkową przestrzeń do życia. Kto z nas nie chciałby, na wzór bohaterów baśni, mieszkać w wieży pośrodku malowniczych łąk?
Gharfa to instalacja artystyczna znanego z konstrukcji z plecionego drutu artysty Edoardo Tresoldiego. Pawilon powstał w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Przy tworzeniu interdyscyplinarnego dzieła sztuki Tresoldim współpracował z Studio Studio Studio, Alberonero, muzykiem Maxem Magaldim i projektantem zieleni Matteo Foschi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.