The Eyes of Sanxingdui. Projekt studia MAD

The Eyes of Sanxingdui. Projekt studia MAD

The Eyes of Sanxingdui, zdj. MAD

Chińskie studio architektoniczne MAD opublikowało wizualizacje projektu The Eyes of Sanxingdui, zespołu drewnianych budynków, które powstaną dla Muzeum Sanxingdui w Guanghan City w Chinach.

The Eyes of Sanxingdui to nowe przestrzenie wystawowe oraz centrum dla odwiedzających kompleksu Muzeum Dziedzictwa Kulturowego Antycznego Shu w Sanxingdui. Jak sugeruje już sama nazwa projektu, formy użyte w projekcie nawiązują do kształtu masek z epoki brązu, znalezionych podczas wykopalisk w Sanxingdui. Maski, które zostały stworzone przez społeczność Sanxingdui między tysiące lat temu, są obecnie wystawione w muzeum wraz z wieloma innymi artefaktami odkrytymi w okolicy.

The Eyes of Sanxingdui, zdj. MAD

 

„ W Sanxingdui znajduje się wiele zabytków kultury, w tym maski z brązu i duże figury, które charakteryzują przerysowane, ozdobne kształty” – wyjaśniło studio. „Po zachodzie słońca sześć budynków ożywia się niczym pochodnie ukryte za naczyniami z brązu i złotymi maskami Sanxingdui, jednocząc ducha i formę, pozwalając ludziom w muzeum poruszać się między historią a przyszłością” – dodało.

The Eyes of Sanxingdui, zdj. MAD

 

Kampus muzealny znajduje się w północno-wschodniej części Sanxingdui i zajmuje powierzchnię 90 000 metrów kwadratowych. W najbardziej wysuniętej na wschód części projektu znajdzie się centrum dla zwiedzających o powierzchni 5830 metrów kwadratowych. Obok niego stanie pięć budynków wystawienniczych, które pozwolą muzeum na nowe przedsięwzięcia.  Zewnętrznie przestrzenie wystawiennicze połączy falisty zielony dach.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.