The Last Genocide Memorial

The Last Genocide Memorial

The Last Genocide Memorial Competition

Platforma Bee Breeders zaprasza do udziału w konkursie na wizję pomnika upamiętniającego ofiary ludobójstw na świecie. Konkurs jest organizowany we współpracy z miastem Brampton Canada, Brampton Tamil Association i Brampton Tamil Seniors Association – organizacjami, które domagają się sprawiedliwości dla ofiar wojny domowej na Sri Lance.

Liczba zgonów spowodowanych ludobójstwem w XX wieku osiągnęła swój szczyt podczas II wojny światowej, a holokaust wciąż pozostaje jednym z najmroczniejszych momentów w historii ludzkości. Choć od tego czasu liczba ofiar ludobójstw drastycznie spadła, wciąż zdarzają się sytuacje, w których grupa ludzi odmawia prawa do istnienia innym, ze względu na pochodzenie, wyznanie czy światopogląd. Największe ludobójstwa po II wojnie światowej nadal miejsce w Europie Wschodniej, Chinach, a także Pakistanie, Kambodży, Rwandzie i Sri Lance.

Konkurs The Last Genocide Memorial zbierze projekty pomnika ku czci wszystkich ofiar ludobójstwa na przestrzeni dziejów. Uczestnicy mają za zadanie użyć architektury jako narzędzia, które może pomóc w przekazywaniu pamięci o tych tragicznych wydarzeniach.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektowe mogą być opracowywane indywidualnie lub zespołowo (w skład zespołu może wchodzić maksymalnie czterech członków). Komunikacja w konkursie będzie odbywać się wyłącznie w języku angielskim.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Rejestracja do konkursu potrwa do 12 listopada 2021 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.