The Last Nuclear Bomb Memorial. Konkurs

The Last Nuclear Bomb Memorial. Konkurs

Materiały organizatora

Minęło 75 lat odkąd Stany Zjednoczone zbombardowały Hiroszimę i Nagasaki, zabijając ponad 100 000 ludzi, z których większość stanowili cywile. Bombardowanie Nagasaki było drugim i ostatnim przypadkiem, w którym Stany użyły broni jądrowej w walce. Prace nad opracowaniem idealnego środka masowej zagłady nie zakończyły się jednak na tym. Teraz, gdy sytuacja na arenie międzynarodowej pogarsza się z powodu licznych konfliktów i kryzysów, świat po raz kolejny obawia się ataków tego typu. Organizatorzy konkursu, którzy otwarcie popierają zakaz używania broni jądrowej przez państwa, zwracają się do międzynarodowej społeczności architektów z prośbą o nadesłanie projektów The Last Nuclear Bomb Memorial – pomnika tych, którzy zginęli w skutek wybuchu ostatniej bomby nuklearnej.

Uczestnicy mają za zadanie stworzyć pomnik, który docelowo stanie na terenie wycofanego z użytku poligonu badawczego. W odpowiedzi na globalne milczenie wokół kwestii broni jądrowej uczestnicy konkursu powinni zgłosić swoje projekty bez załączanego najczęściej opisu. Idee architektoniczne powinny być wyrażone wyłącznie za pomocą obrazu, formy, koloru. Zaprojektowany przez uczestników obiekt powinien mówić sam za siebie.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektowe mogą być opracowywane indywidualnie lub przez zespoły. Konkurs jest prowadzony w języku angielskim. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.