The Line. Wyjątkowy projekt w Arabii Saudyjskiej

The Line. Wyjątkowy projekt w Arabii Saudyjskiej

The Line

Rząd Arabii Saudyjskiej ujawnił projekt wyjątkowej inwestycji The Line, która zostanie wybudowana w pobliżu Morza Czerwonego. Struktura ma rozciągać się na 170 kilometrów przez północno-zachodnią Arabię ​​Saudyjską. Wysoka na 500 metrów i szeroka na 200 metrów konstrukcja jest określana jako rewolucja w architekturze mieszkalnej.

The Line został zaprojektowany jako nowoczesna alternatywa dla miast o tradycyjnym układzie, w których centra otaczają kolejne dzielnice i przedmieścia. Nie podano do wiadomości publicznej, kto odpowiada za projekt imponującej budowli, krążą jednak pogłoski, że autorem projektu jest studio Morphosis.

„Podczas premiery The Line w zeszłym roku zaangażowaliśmy się w cywilizacyjną rewolucję, która stawia ludzi na pierwszym miejscu, i dlatego walczymy o radykalną zmianę w planowaniu urbanistycznym” – powiedział następca tronu Arabii Saudyjskiej Mohammed bin Salman.  „Projekty miast, które zostały przez nas opublikowane, są wyzwaniem dla tradycyjnych płaskich, poziomych miast, będą również przyczyniać się do poprawy jakości życia ludzi i dobra środowiska. The Line nie tylko sprosta wyzwaniom, które stoją przed mieszkańcami współczesnych miast, ale pozwoli im również na wybranie alternatywnego stylu życia” – kontynuował.

The Line

 

Obiekt, który po ukończeniu będzie w stanie pomieścić aż dziewięć milionów mieszkańców, będzie zawierał powierzchnie mieszkalne, handlowe i rekreacyjne, a także szkoły i parki. Oprócz niewyobrażalnych wymiarów budynku, kontrowersje wzbudza również jego elewacja. „The Line wyróżnia się lustrzaną fasadą, która nada jej niepowtarzalnego charakteru i pozwoli wtopić się w naturę. Jej wnętrze również zostanie zbudowane tak, aby mieszkańcy mieli okazję doświadczać wyjątkowej architektury” – mówią członkowie rządu Arabii Saudyjskiej.

The Line

 

Budynek The Line, o którym mówi się już od zeszłego roku, stanowi część inicjatywy Neom w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej, mającej na celu dywersyfikację gospodarki i zmniejszenie uzależnienia kraju od złóż ropy naftowej.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.