The Lotus Hut. Propozycja konkursowa polskich studentów

The Lotus Hut. Propozycja konkursowa polskich studentów

The Lotus Hut, zdj. Zuzanna Bednarska, Edyta Kaszuba, Maria Mitrzak, Franciszek Przepiórka

Studenci architektury z Politechniki Warszawskiej: Zuzanna Bednarska, Edyta Kaszuba, Maria Mitrzak i Franciszek Przepiórka prezentują propozycję, która przeszła do finału konkursu Cambodia remote hideout hut, poszukującego najlepszych projektów chatek, które staną na wybrzeżu Kambodży. 

Cambodia remote hideout hut to konkurs ogłoszony przez platformę Bee Breeders. Celem wydarzenia jest wybranie najlepszego projektu dwuosobowego domku, dostosowanego do charakterystycznego klimatu wybrzeża Kambodży. Kryteriami oceny jury będą zarówno walory artystyczne projektu, jak i dobór materiałów – ważne jest, aby nadesłane projekty były przyjazne środowisku i wykorzystywały budulce dostępne lokalnie, wspierając małe biznesy.

The Lotus Hut, zdj. Zuzanna Bednarska, Edyta Kaszuba, Maria Mitrzak, Franciszek Przepiórka

 

„Jest to dla nas pierwszy start w konkursie architektonicznym, wiele się nauczyliśmy, czerpaliśmy dużo radości z tworzenia własnego projektu i z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. Projektowanie i prezentacja własnego pomysłu na międzynarodowym forum był dla nas bardzo ciekawym przeżyciem i z pewnością stanowi zachętę do dalszego udziału w kolejnych podobnych wydarzeniach” – zapewniają studenci.

The Lotus Hut, zdj. Zuzanna Bednarska, Edyta Kaszuba, Maria Mitrzak, Franciszek Przepiórka

 

Propozycja czwórki studentów Politechniki przedstawia domki na oryginalnym planie sześciokąta. Głównym materiałem, z którego zbudowane będą konstrukcje, jest bambus. W wymienionych przez autorów materiałach znajdziemy także sznury konopne. Naturalne, nieprzetworzone materiały i neutralne kolory ziemi pozwalają ukryć się chatce wśród bujnej natury Kambodży. Jedynym nie-ekologicznym elementem konstrukcji są betonowe fundamenty, które były konieczne, aby dom zachował stabilność.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.