The New Public. Konkurs na wizualizację miejsca publicznego

The New Public. Konkurs na wizualizację miejsca publicznego

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie The New Public, którego przedmiotem jest projekt postpandemicznego miejsca publicznego, które odpowie na nowe potrzeby współczesnych użytkowników.

Podczas gdy niektóre kraje zaczynają wychodzić z pandemii, inne nadal się z nią zmagają. Istotne wydaje się opracowane nowej jakości miejsc publicznych, które odpowiedzą na potrzeby i wymagania społeczności doświadczonych kończącą się pandemią koronawirusa. „Co by się stało, gdyby nasze balkony zostały zaprojektowane z uwzględnieniem możliwości interakcji społecznej? Czy takie rozwiązanie może pomóc w kształtowaniu przyszłości naszych miast, a co za tym idzie – przyszłości społeczności miejskiej?” – piszą organizatorzy konkursu.

Wyzwaniem, które stawiają przed uczestnikami organizatorzy konkursu jest zaprojektowanie przestrzeni, w której balkony będą pełnić funkcję nowoczesnej przestrzeni publicznej. Projekt musi wspierać możliwości komunikacji, a także zachęcać do kreatywności w podejmowaniu interakcji z sąsiadami.  

Uczestnicy powinni dostarczyć graficzne przedstawienie swojej idei. Obraz powinien mieć rozmiar 2800px x 3200px i być zapisany w formacie JPEG. Grafika może być w całości narysowana ręcznie, stworzona cyfrowo lub może być kombinacją obu technik.

Termin rejestracji do konkursu mija 1 sierpnia 2022. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, których pula wynosi 2 tys. USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.