The Safehouse. Architekci w walce z bezdomnością

The Safehouse. Architekci w walce z bezdomnością

Plakat konkursu

Bezdomność jest problemem, którego obywatele wysoko rozwiniętych, dostatnich państw nie chcą zauważać. Na całym świecie żyją jednak setki tysięcy osób pozbawionych dachu nad głową, a wśród nich znajdują się także dzieci i młodzież. Pozbawieni opieki, środków do życia i pomocy psychologicznej młodzi ludzie nie mają szans na edukację i godny start w dorosłość. Walcząca z problemem bezdomności organizacja Unfuse zaprasza mianowanych architektów oraz studentów architektury i projektowania do udziału w konkursie na projekt schroniska młodzieżowego Safehouse.

Nadszedł czas, aby przemyśleć, jak podchodzimy do bezdomności. Obecny system schronisk i domów dziecka nie zdał egzaminu; dostępne placówki często są przepełnione, a relacje w nich - dysfunkcyjne. SafeHouse to nowy dom dla dzieci, które z różnych powodów stykają się z bezdomnością” – piszą organizatorzy. Dodają, że najwyżej cenione będą projekty, które uwzględnią trzy role schroniska: opiekuńczą, rehabilitacyjną i integracyjną.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody pieniężne: Pierwsza Nagroda zostanie nagrodzona 6.000 USD, a sześć finałowych projektów – 1 400 USD. Dodatkowo jury przyzna dwanaście wyróżnień honorowych, które nagrodzi 600 USD. Taką samą kwotę otrzyma czterech laureatów nagrody publiczności.

Rejestracja potrwa do 27 grudnia 2020. Więcej informacji na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.