The Tulip – nowe wizualizacje i stare kontrowersje

The Tulip – nowe wizualizacje i stare kontrowersje

The Tulip, zdj. Foster + Partners

Studio architektoniczne Foster + Partners ujawniło nowe wizualizacje atrakcji turystycznej The Tulip, która ma powstać w Londynie. Projekty przedstawiające jej wnętrza i bazę, ukazują projekt w innym świetle, niż te ujawnione w 2018 roku.

Wizualizacje ukazują kilka przestrzeni, które być może powstaną w ramach planowanej 305,3-metrowej atrakcji turystycznej. Teraz, gdy świat zachwyca się nowymi obliczami projektu, w Londynie trwają obrady, których wynik zadecyduje o tym, czy budynek zostanie wybudowany.

The Tulip, zdj. Foster + Partners

Opublikowane przez architektów wizualizacje przedstawiają przeszklone atrium, w skład którego wejdzie Skybridge ze szklaną podłogą. Dzięki niej użytkownicy wieży oraz odwiedzający ją turyści będą mogli obejrzeć panoramę Londynu z nowej, zaskakującej perspektywy. Wizytę w The Tulip uświetni również lokal gastronomiczny. The Tulips’s Sky Bar zostanie umieszczony pod szklaną kopułą, na samym szczycie konstrukcji. Znajdą się tam również miejsca widokowe oraz pomieszczenia edukacyjne i służące społeczności.

The Tulip, zdj. Foster + Partners

Projekt, choć jest atrakcyjny wizualnie i obdarzony potencjałem na bycie nowym punktem orientacyjnym Londynu, od samego początku budzi niemałe kontrowersje. Po opublikowaniu pierwszych planów w roku 2018, władze London City Airport zwróciły uwagę, że konstrukcja może wpływać ujemnie na radary lotnicze. Również Sadiq Kahn, burmistrz Londynu, ocenił projekt jako naruszający zasady budowlane. Architekci z Foster + Partners nie poddali się jednak krytyce, i na początku tego roku złożyli apelacje do władz Londynu, z prośbą o ponowne rozpatrzenie ich planów pod kątem zasad budowlanych obszaru, w którym ma powstać.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.