The Vessel znów otwarte. Nowe zasady zapewnią bezpieczeństwo zwiedzającym

The Vessel znów otwarte. Nowe zasady zapewnią bezpieczeństwo zwiedzającym

The Vessel, zdj. Heatherwick Studio

Monumentalne schody w Hudson Yards projektu studia Heatherwick zostały ponownie otwarte dla zwiedzających. Aby zobaczyć ten wyjątkowy obiekt architektoniczny, należy jednak przyprowadzić ze sobą towarzysza – ochrona nie wpuści na teren budynku pojedynczych zwiedzających. Zarówno czasowe zamknięcie obiektu dla turystów, jak i zmiana organizacji zwiedzania schodów, mają związek z trzema próbami samobójczymi, które zostały podjęte na terenie obiektu od roku 2019.

Decyzja o zmianie zasad zwiedzania schodów została podjęta po konsultacji ze specjalistami do spraw zapobiegania samobójstwom i lekarzami psychiatrami, którzy wskazali zakaz samotnego wchodzenia do budynku jako optymalne rozwiązanie, które zmniejszy prawdopodobieństwo podejmowania prób samobójczych na jego terenie. Oprócz zakazu wstępu dla pojedynczych gości, zaprowadzono również inne zmiany w funkcjonowaniu The Vessel, między innymi wprowadzono opłatę za wejście o wysokości 10 USD za osobę. Za darmo schody projektu Heatherwick zwiedzą jedynie dzieci do lat pięciu i osoby, które zdecydują się wybrać do obiektu w pierwszej godzinie jego otwarcia.

The Vessel to interaktywna konstrukcja zaprojektowana przez Thomasa Heatherwicka, która stanęła w Nowym Jorku. Budynek określany jest jako jedna z największych prywatnych inwestycji w historii Ameryki. Po przejściu niemal dwóch i pół tysiąca schodów, które prowadzą na szczyt budynku, zwiedzający mają okazję podziwiać wyjątkową panoramę miasta.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.