Know
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Know, którego przedmiotem jest projekt obiektu edukacyjnego na terenie Las Vegas.
Budowa Three Chamberlain Square zakończy drugą fazę programu rewitalizacji Birmingham. Projekt jest częścią najnowszej fazy inwestycji Paradise, która stworzy 160 000 metrów kwadratowej dodatkowej komercyjnej powierzchni biurowej na Paradise. Three Chamberlain Square to piąty i ostatni budynek, który ma powstać w ramach osiedla Paradise.
Pracownia architektoniczna Feilden Clegg Bradley Studios wygrała konkurs na projekt kolejnego budynku w rozbudowywanej dzielnicy Paradise w Birmingham - Three Chamberlain Square. Rozbudowa Paradise, której całkowity budżet wynosi 700 milionów funtów jest realizowana w ramach prywatno-publicznego przedsięwzięcia Rady Miasta Birmingham. Wizja Three Chamberlain Square zakłada stworzenie wygodnego środowiska do pracy o najwyższym standardzie.
„Nasze podejście do Three Chamberlain Square koncentruje się wokół idei zrównoważonego rozwoju, zapewnienie użytkownikom budynku dobrego samopoczucia i podkreślenia wyjątkowego charakteru miejsca. W projekcie jednego z pierwszych biurowców przystosowanych do czasów post-pandemicznych, które mają zostać oddane do użytku w Wielkiej Brytanii, zamierzamy znacznie podnieść poprzeczkę i wprowadzić nowe standardy do budownictwa biurowego West Midlands” – mówi Keith Bradley, starszy partner w FCBStudios.
Paradise jest częścią największej w kraju Strefy Przedsiębiorczości, znajdującej się w samym sercu miasta Birmingham. Finansowaniem sektora prywatnego zarządza międzynarodowa firma Federated Hermes, kierownikiem ds. Rozwoju jest natomiast przedsiębiorstwo Argent.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie Know, którego przedmiotem jest projekt obiektu edukacyjnego na terenie Las Vegas.
Czy da się połączyć urok pola namiotowego z nowoczesną stylistyką? Architekci z biura architektonicznego Anta udowadniają, że można. Zaprojektowany przez nich dom w Zrębicach nieopodal Częstochowy zaskakuje połączeniem dynamicznych brył, tworzących spójną, angażującą całość.
Duńskie studio architektury Dorte Mandrup wraz ze studiami Bisgaard Landscape i Rambøll wygrały międzynarodowy konkurs na projekt nowego wieżowca na brzegu rzeki Göteborga w Szwecji. Budynek o powierzchni 37 500 metrów kwadratowych będzie mieścił biura, apartamenty i różnorodne instytucje kulturalne.
Mobilny system opieki zdrowotnej CURA, o którym pisaliśmy tutaj, będzie miał okazję sprawdzić się w „akcji”. Jego pierwszy egzemplarz wszedł w skład wyposażenia szpitala i już niebawem trafi do niego pierwszy pacjent.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.