Tiny Tetra House. Ekologiczny projekt Stilt Studios

Tiny Tetra House. Ekologiczny projekt Stilt Studios

Tiny Tetra House, zdj. Stilt Studios

Balijskie biuro architektoniczne Stilt Studios rozpoczęło realizację projektu niewielkiego prefabrykowanego domku wykonanego z poddanych recyklingowi kartonów typu Tetra Pak. Fundusze na doprowadzenie projektu do końca Stilt Studios pozyskało dzięki crowdfundingowi, przez kampanię na platformie Kickstarter. Jak twierdzą architekci, kolejnym celem prężnej działalności w sieci było podniesienie świadomości społeczeństwa co do konieczności zmiany sposobu projektowania na taki, który będzie miał na względzie dobro środowiska naturalnego.

W Stilt Studios wierzymy, że naszym zadaniem jest zarówno za tworzenie unikalnych projektów, jak i zmniejszanie wpływu naszych budynków na środowisko. W przyszłości moglibyśmy nie tylko zredukować całkowite zużycie materiałów i ślad węglowy budynków, ale także zbliżać się do idei projektów samowystarczalnych poprzez wybór użytych materiałów” – mówi Alexis Dornier z Stilt Studios, podkreślając ekologiczny wymiar nowego projektu.

Tiny Tetra House, zdj. Stilt Studios

 

Domek nazwany Tiny Tetra House został zbudowany – jak wskazuje sama nazwa – z przetworzonych opakowań Tetra Pak. Do konstrukcji użyto także szkła i drewna. Ciekawie zaprojektowany dom, sprawiający wrażenie „pudełka w pudełku” dzięki odpowiedniemu ułożeniu drewnianych krokwi, będzie doskonałym miejscem do letniego odpoczynku. Niewielki, ale niezwykle przytulny domek pozwoli mieszkańcom na bliski kontakt z naturą, przy jednoczesnej świadomości działania na korzyść środowiska.

Tiny Tetra House, zdj. Stilt Studios
Tiny Tetra House, zdj. Stilt Studios

źródło: archdaily.com

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.