Tiny Tetra House. Ekologiczny projekt Stilt Studios
Tiny Tetra House. Ekologiczny projekt Stilt Studios
Balijskie biuro architektoniczne Stilt Studios rozpoczęło realizację projektu niewielkiego prefabrykowanego domku wykonanego z poddanych recyklingowi kartonów typu Tetra Pak. Fundusze na doprowadzenie projektu do końca Stilt Studios pozyskało dzięki crowdfundingowi, przez kampanię na platformie Kickstarter. Jak twierdzą architekci, kolejnym celem prężnej działalności w sieci było podniesienie świadomości społeczeństwa co do konieczności zmiany sposobu projektowania na taki, który będzie miał na względzie dobro środowiska naturalnego.
W Stilt Studios wierzymy, że naszym zadaniem jest zarówno za tworzenie unikalnych projektów, jak i zmniejszanie wpływu naszych budynków na środowisko. W przyszłości moglibyśmy nie tylko zredukować całkowite zużycie materiałów i ślad węglowy budynków, ale także zbliżać się do idei projektów samowystarczalnych poprzez wybór użytych materiałów” – mówi Alexis Dornier z Stilt Studios, podkreślając ekologiczny wymiar nowego projektu.
Domek nazwany Tiny Tetra House został zbudowany – jak wskazuje sama nazwa – z przetworzonych opakowań Tetra Pak. Do konstrukcji użyto także szkła i drewna. Ciekawie zaprojektowany dom, sprawiający wrażenie „pudełka w pudełku” dzięki odpowiedniemu ułożeniu drewnianych krokwi, będzie doskonałym miejscem do letniego odpoczynku. Niewielki, ale niezwykle przytulny domek pozwoli mieszkańcom na bliski kontakt z naturą, przy jednoczesnej świadomości działania na korzyść środowiska.
Architekt Maciej Franta prezentuje niezwykle interesujący projekt Villi Reden. Budynek wielorodzinny, który stanął na Górze Redena w Chorzowie przyciąga wzrok niestandardową dla budownictwa wielorodzinnego kubaturą. Swoją oryginalność zawdzięcza wyjątkowemu i zróżnicowanemu otoczeniu, które stało się inspiracją do powstania projektu.
Amerykańskie biuro architektoniczne Studio Gang opublikowało wizualizacje hotelu nowego w Denver. Budynek cechuje się oryginalną białą fasadą, ozdobioną otworami okiennymi przypominającymi charakterystyczną fakturę kory drzewa. Konstrukcji nadano nazwę Populus, pochodzącą od łacińskiej nazwy drzew - Populus tremuloides.
Rozpoczęto prace budowlane nad gigantycznym stadionem w Guangzhou w Chinach. Obiekt sportowy, mogący pomieścić 100 000 widzów, już niebawem stanie się największym na świecie stadionem piłkarskim.
Walters & Cohen Architects ukończyli realizowany od roku 2016 projekt bursy szkolnej, stworzony dla prestiżowej szkoły King's School w Canterbury w Wielkiej Brytanii.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.